בתום ספירת 97% מהקולות בבחירות לכנסת ה-23, גוש הימין-חרדים בהובלת מפלגת הליכוד מוביל אך אינו מצליח להגיע ל-61 מנדטים להם הוא זקוק כדי להרכיב ממשלה. לפי התוצאות הנוכחיות עומד גוש הימין-חרדים על 59 מנדטים, מהם 36 לליכוד בראשות בנימין נתניהו. מפלגת כחול לבן עם 32 מנדטים, הרשימה המשותפת 15, ש"ס 10, יהדות התורה 7, העבודה-גשר-מרצ 7, וישראל ביתנו 7 וימינה עם 6.

אמש (שלישי) החלה ספירת הקולות במעטפות הכפולות הכוללות את קולות החיילים, נציגים ישראלים בחו"ל, מוגבלי נגישות, אסירים והשנה גם את מבודדי הקורונה, בסיומה תכריז ועדת הבחירות על התוצאות הסופיות. מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס העריכה בגלי צה"ל כי עד השעה 20:00 בערב תודיע הוועדה על התוצאות הסופיות הלא-רשמיות. התוצאות הרשמיות יפורסמו בהמשך לאחר בדיקות נוספות.

השנה לראשונה נאלצה להתמודד ועדת הבחירות עם ספירת מעטפות כפולות איתן הצביעו אזרחים שבשל חשיפה אפשרית לנגיף הקורונה הצביעו בקלפיות מבודדות מיוחדות ובשל החשש להידבקות של סופרי הקולות, הספירה מתבצעת באוהלים מיוחדים כשהסופרים עוטים על עצמם חליפות מיגון, מסיכות פנים וכפפות וכל הליך הספירה מתבצע תוך הקפדה על תנאי סטריליות גבוהים, שמאטים את הספירה.

על-פי החוק, לוועדת הבחירות יש עד יום שלישי הקרוב, ה-10 במרץ, לסיים את ספירת הקולות ולפרסם את התוצאות הרשמיות, אז מתחיל מצעד המפלגות אל נשיא המדינה שם ידווחו לו על מי הן ממליצות וכעבור שמונה ימים אמור הנשיא ריבלין להודיע למי הוא נותן את המנדט להרכבת הממשלה.