בתום ספירת 99.9% מהקולות בבחירות לכנסת ה-23, גוש הימין-חרדים נחלש במנדט ועומד על 58 מנדטים – ללא רוב להקמת ממשלה. לפי התוצאות הנוכחיות והכמעט סופיות, הליכוד זוכה ב-36 מנדטים, כחול לבן עם 33 מנדטים (התחזקות במנדט מתוצאות הביניים הקודמות, על חשבון ש"ס), הרשימה המשותפת 15, ש"ס 9, יהדות התורה 7, העבודה-גשר-מרצ 7, וישראל ביתנו 7 וימינה עם 6 מנדטים. תוצאות אלו מתייחסות למרבית הקלפיות הרגילות – 10,552 קלפיות, שהם 99% מסה"כ הקלפיות (10,631), בהם הצביעו 4,251,835 מצבעים.

אמש (שני) החלה ספירת 335 אלף הקולות במעטפות הכפולות הכוללות את קולות החיילים, נציגים ישראלים בחו"ל, מוגבלי נגישות, אסירים והשנה גם את מבודדי הקורונה. הספירה מתבצעת במרכז הספירה של ועדת הבחירות בכנסת. ספירת הקולות של כ-5,000 מבודדי הקורונה שהצביעו בקלפיות מיוחדות נערכת במרכז הלוגיסטי של הוועדה בשוהם.

בהצהרה לתקשורת אמר היום ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו כי התחזקות הליכוד משקפת את אמון הציבור, ותקף את גנץ על הכוונה לחוקק חוק שימנע מאדם הנאשם בפלילים להרכיב ממשלה. "אזרחי ישראל נתנו לי קולות יותר מלכל מועמד אחר בתולדות המדינה. גנץ מנסה לגנוב את הבחירות – אנחנו לא ניתן לזה לקרות". יו"ר כחול לבן התייחס לפער המסתמן בין תוצאות המדגמים, שהראו כי נתניהו ומפלגות הימין עומדים על 60 חברי כנסת, לבין תוצאות האמת בהם זכו ככל הנראה ל-58 מנדטים: "מישהו פה חגג מוקדם מדי", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השנה לראשונה נאלצה להתמודד ועדת הבחירות עם ספירת מעטפות כפולות איתן הצביעו אזרחים שבשל חשיפה אפשרית לנגיף הקורונה הצביעו בקלפיות מבודדות מיוחדות ובשל החשש להידבקות של סופרי הקולות, הספירה מתבצעת באוהלים מיוחדים כשהסופרים עוטים על עצמם חליפות מיגון, מסיכות פנים וכפפות וכל הליך הספירה מתבצע תוך הקפדה על תנאי סטריליות גבוהים, שמאטים את הספירה.

על-פי החוק, לוועדת הבחירות יש עד יום שלישי הקרוב, ה-10 במרץ, לסיים את ספירת הקולות ולפרסם את התוצאות הרשמיות, אז מתחיל מצעד המפלגות אל נשיא המדינה שם ידווחו לו על מי הן ממליצות וכעבור שמונה ימים אמור הנשיא ריבלין להודיע למי הוא נותן את המנדט להרכבת הממשלה.