משחק נפלא של נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל, שהשיגה הערב (שלישי) ניצחון 0:4 על נבחרת גאורגיה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2021 שתיערך באנגליה. את השערים לזכות ישראל כבשו שירה אלינב (13), לי פלקון (62), מריאן עווד (80) ושער עצמי בדקה ה-90. זהו ניצחונה הראשון של ישראל במסגרת המוקדמות לאחר 4 הפסדים ותוצאת תיקו אחת. לישראל בהדרכתו של המאמן גבי בורשטיין נשארו עוד ארבע משחקים עד סיום הקמפיין, אותו תנסה לסיים במקום הרביעי.

ישראל הגיע למשחק מול גאורגיה שנחשבת לנבחרת החלשה בבית, לאחר רצף של תוצאות מאכזבות. ישראל הפסידה פעמים לנבחרת בוסניה, איתה הייתה אמורה להתחרות על המקום השלישי בבית וסיימה בתיקו חוץ עם נבחרת מלטה החלשה יחסית. הניצחון על גאורגיה היה חשוב גם מבחינה מנטלית, במטרה לחזור לכיוון הרצוי של הנבחרת.

כבר בדקה ה-13 ישראל עלתה ל-0:1 מהיר משער של שירה אלינב לאחר כדור קרן שהרימה מריאן עווד. ישראל שלטה במשחק ונבחרת גאורגיה בעיקר התגוננה, אך במחצית הראשונה היה חסר לנבחרת את הטאץ' הנוסף, כדי להבקיעה שערים נוספים. בדקה ה-62 ישראל זתכה לפנדל אותו תרגמה לי פלקון ליתרון 2:0.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בדקה ה-75 נגיעת יד של שחקנית גאורגית ברחבה לא נשרקה, אך בדקה ה-80 ישראל זכתה לפנדל נוסף לאחר הכשלה של שירה אלינב ברחבה. מריאן עווד בעטה את הכדור פנימה ובדקה ה-91 סוטיטזה הבקיעה שער עצמי שקבע את תוצאת המשחק 0:4.

לי פלקון במדי נבחרת ישראל מול נבחרת גאורגיה במוקדמות יורו 2021 (בהתאחדות לכדורגל בישראל)

נבחרת ישראל שלטה לגמרי במתרחש על כר הדשא עם 22 בעיטות לשער מול 2 בלבד מהצד השני. במשחק נוסף בבית מנצחת נבחרת בוסניה במלטה 3:2. הניצחון העלה את ישראל למקום הרביעי בבית עם 4 נק' כמו נבחרת מלטה. בהמשך המוקדמות ישראל אמורה לשחק ב-10 באפריל באיטליה וב-14 באפריל בגאורגיה, אך לאור התפרצות נגיף הקורונה לא ברור אם המשחקים יתקיימו במועדם.