רוצים לדעת מהם הזכויות התעסוקתיות שלכם בשעת חירום? אתם לא לבד. על רקע משבר הקורונה והשפעתו על המשק ועל העובדים בישראל, ובהמשך להנחיות משרד הבריאות לעשרות אלפי אנשים להיכנס לבידוד ביתי – הורה יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, לתגבר את מוקד המידע והשירות של ההסתדרות בכוח אדם מקצועי נוסף. ההסתדרות העלתה אמש (רביעי) קמפיין בטלוויזיה, בדיגיטל וברדיו, המעדכן את הציבור לגבי האפשרות לפנות למוקד המידע והשירות של ההסתדרות כדי לקבל מידע בנושאי זכויות תעסוקתיות בשעת חירום ובנושאים נוספים.

מעבר לעובדים המבודדים בביתם, עובדים רבים נוספים ניצבים בפני סכנת פיטורים בשל צמצום או הפסקת הפעילות במקום עבודתם. בתקופה קשה זו מידע חשוב על זכויות העובדים על פי חוק יכול לסייע להתמודדות עם אי הוודאות הגוברת.

למוקד המידע והשירות של ההסתדרות ניתן לפנות בכוכבית שתיים שלוש שמונה שלוש (2383*) בימים א'-ה' בשעות 8:00-18:00. בשאר השעות, ניתן להשאיר הודעות קוליות או ליצור קשר דרך האתר, ונציג ההסתדרות יענה לפנייה בהקדם האפשרי.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בנוסף, באתר האינטרנט ובאפליקציה של ההסתדרות עודכן דף שאלות ותשובות על זכויות בעבודה על רקע משבר הקורונה.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "עובדים רבים במשק הישראלי ניצבים בפני שאלות רבות לגבי זכויות התעסוקה שלהם, כמו גם עשרות אלפי עובדים שנדרשו ע"י משרד הבריאות להיכנס לבידוד ביתי. כדי לסייע לעובדים הללו ולכלל הציבור, הוריתי לתגבר את מוקד המידע והשירות".