למרות הפאניקה, החשש מסגר וההפחדות של כלי תקשורת לא אחראיים, אין טעם לרוץ לסופר ולרוקן את המדפים. לאחר שעות של פייק ניוז, שמועות על צעדים דרסטיים והעובדה שמכיוון ששבת אף דובר ראשי לא הוציא הודעה מסודרת, משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות, שיגר את המסר המרגיע הבא: ״אזרחי ישראל הסופרים ישארו פתוחים נקודה. אין טעם להסתער עליהם. המערכת נערכת אבל בכל תסריט אפשרי הסופרים ישארו פתוחים. אני מבקש מהציבור לנהוג באחריות ולהקשיב להנחיות הגורמים המוסמכים לכך״.

לאחר מכן, גם דוברת ראש הממשלה שיר כהן שיגרה הודעה לתקשורת, אולי מכיוון שראש הממשלה שומר שבת: "מפעלי המזון בישראל ממשיכים וימשיכו לעבוד כסדרם. יש מלאים גדולים לרשתות המזון. ייבוא המזון לישראל נמשך. כל אלה יוצרים מלאי גדול ולכן אין צורך או הצדקה באגירת מזון. כמו כן, הנגישות לרשתות המזון והפארם תמשך. כלומר, אין טעם כלל להכנס לפאניקה, גם אם ב-20:00 יודיעו שהנהלים משתנים והבידוד הופך להדוק יותר.

בכנס בנושא המזון ומשבר הקורונה שנערך השבוע הוצגו נתונים שאספו משרד החקלאות והארגונים החקלאיים, לפיהם עד חג הפסח לא צפוי מחסור או עליית מחירים חדה של מוצרי מזון. בענף העוף לא צפוי מחסור, בענף הביצים מיועד להגיע משלוח של 65 מיליון ביצים מספרד להשלים את התוצרת הישראלית, בענף הדגים ישנה אפשרות למחסור בדגים טריים אחרי חג הפסח. על פי הנתונים, ענף הבקר ערוך לספק את התצרוכת הישראלית בחצי שנה הקרובה. ייתכן מחסור לאחר מכן אם לא יהיה ייבוא, ובענף החלב לא צפוי מחסור שכן כל התוצרת מיוצרת בארץ, הרפתנים אף מבקשים להגדיל את מכסות החלב ולייצר יותר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר