ענת גילגל | 38 | מתגוררת בפתח תקווה | נהגת אמבולנס, קצינת משמרת 101, תורנית מוקד, פראמדיקית, מדריכה ומפקחת על פראמדיקים

מדגימה לדגימה: לקחנו על עצמנו את המשימה של הדיגום בבתים (לקיחת דגימות מאנשים שחשודים כחולים בקורונה). זאת משימה מאתגרת. לפי ההנחיות, המון אנשים נכנסו לבידוד בית. חלק מפתחים תסמינים ופונים למוקד 101 שעושה תישאול. מתקבלת החלטה יחד עם משרד הבריאות, ואז שולחים דוגם שמגיע לכתובת. ההתמגנות שלנו נעשית בחדר המדרגות. משתדלים לעשות את זה סמוך לדלת. נכנסים לבית. לוקחים דגימה – קיסם אוזניים ארוך עם צמר גפן דרך הפה כמו משטח גרון, אורזים את הדגימה ומעבירים למקררים ומשם משנעים למעבדה. מסירים את המיגון בצורה בטיחותית ומעבירים לפחים ייעודיים. ככה קריאה ועוד קריאה ועוד קריאה. מקבלים 7-5 קריאות במשמרת.

מסביב לשעון: אני מגיעה לעבודה ב-6:30 וחוזרת הביתה בחצות. כולל סופ"שים. אנחנו עובדים מסביב לשעון, זה כמו יום אחד ארוך שלא נגמר. זה מאתגר מאוד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

חולים תמיד יש: אנחנו צריכים לשגר צוותים להמון קריאות בו זמנית. השגרה ממשיכה במקביל. לאנשים עדיין יש כאבים בחזה ותאונות דרכים. אנחנו ממשיכים לתת את השירות כמו קודם. חולים תמיד יש, אנשים שזקוקים לשירות שלנו תמיד יש.

סלפי: אנשי מד"א לא נלחצים בקלות. יש אנשים מוטרדים ואנחנו עושים הכל כדי להרגיע. מדברים. נותנים את כל התשובות. יש אנשים שלוקחים את זה בצחוק ובהומור ועושים איתנו סלפי. כל אחד מגיב אחרת.

אויב בלתי נראה: יש חשש להיחשף ולהידבק. כל הסיטואציה מלחיצה. יש לי משפחה וילדים והורים. אבל אני מרגישה בטוחה במיגון שמד"א מספק. מעל ומעבר. זאת העבודה שלנו, מי יעשה את זה? לא יעזור לי ללכת ולהסתגר בבית. הדרך הכי טובה להגן על בני משפחתי היא להילחם בעקומת ההדבקה, לשטח אותה יחד עם משרד הבריאות. אני גאה במה שני עושה. כמו שחייל שנלחם בחזית יוצא לקרב מתוך סיכון עצמי כי הוא שומר על הציבור, במקרה שלנו אנחנו נלחמים באויב בלתי נראה. אני נלחמת למען שלום הציבור.

לקחת נשימה עמוקה: בעיני, כל הפעולות שמשרד הבריאות נוקט חשובות מאוד. כשיש אדם שמפתח תסמינים נשימתיים, אפילו אם לא היה במגע עם חולה – לא לחכות, פנו למד"א למוקד הקורונה. לשמור על קור רוח, פאניקה לא תעזור פה. כולם צריכים לקחת נשימה עמוקה.

הומור שחור: אסור לחשוף את ההומור השחור של עובדי הרפואה, אבל אנחנו אומרים שעוד שנה נשב באיזה פאב ונשתה יחד בירה קורונה.

ענת גילגל פראמדיקית מד"א לבושה בחליפת הגנה (קרדיט: דוברות מד"א)