משרד הבריאות הודיע כי נכון להבוקר (שלישי) ישנם 304 חולי קורונה מאומתים בישראל. לאור הנתונים אמר אתמול (שני) פרופ' איתמר גרוטו, משנה למנכ"ל הבריאות, כי משרדו צפוי לבקש מהאוכלוסייה להימנע מיציאה מהבית, למעט בעלי תפקידים חיוניים. לדבריו רוב התחבורה הציבורית תבוטל ויוטל פיקוח מוגבר על אזרחים ותיקים מעל גיל 70. בינתיים לא התקבלה החלטה רשמית בנושא.

משרד הבריאות פועל כרגע מתוך הנחה שאין הדבקה רחבה של הנגיף בחברה, משום שהמערכת לא ראתה עלייה דרמטית במדדים כגון שיעור דלקת הריאות שמגיעים לרופאים או למיון. הוא אמר שבהערכתו יש "אלפים בודדים" שנדבקו ולא מוכרים. הוא הוסיף שייתכן שהמצב ישתנה עוד כמה ימים.

מתוך נתוני המשרד ניכר שקבוצת הגיל עם הכי הרבה חולים היא קבוצת בני ה-30 עד 39. אזור המרכז ותל אביב סובל עד כה מההדבקה הנרחבת ביותר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הוא הוסיף שמדיניות משרד הבריאות לעת הזו היא שלא מבצעים בדיקה לנגיף על חולים שלא היו בחו"ל או במגע עם חולה מאומת. מצב זה יוצר קושי לדעת האם אדם שחולה מעט או סובל מחום או שיעול, נדבק בקורונה ומסכן את סביבתו. הנחיות משרד הבריאות מורות על בידוד בית לכל מי שסובל מחום של מעל 38 מעלות או משיעולים.

עוד נחשף מהנתונים שרק 29% מהחולים סבלו משני התסמינים המרכזיים של המחלה, חום ושיעול או קוצר נשימה. 26% מהחולים סבלו רק משיעול או בעיות נשימתיות, 16% סבלו רק מחום, ו-24% מאלו שאובחנו כנושאי הנגיף לא חוו תסמינים בכלל.

תחלואה בקרב הצוותים הרפואיים: רופא מתמחה במחלקת האורולוגיה בית החולים איכילוב אובחן במחלת נגיף הקורונה. זאת לאחר שמנהלת מחלקה בבית החולים נמצאה חיובית להדבקה בנגיף אתמול. כל אנשי הצוות שהיו במגע עם שני אנשי הצוות נמצאים בבידוד, מחלקת האורולוגיה סגורה לקבלת מטופלים חדשים, וכל המטופלים נבדקים לנגיף. הדבקת הצוותים ואלו הנמצאים בבידוד מקשה מאוד על פעילותם התקינה של בתי החולים.