הסתדרות האחיות פנתה בדרישה למשרד הבריאות למגן באופן מיידי את הצוותים הרפואיים. יש נכון להיום מעל 2,000 אנשי צוות רפואי שנכנסו לבידוד, "אם נמשיך בדרך הזו, לא יהיו מי שיטפלו בחולים. כולם יהיו בבידוד!", כך נאמר במכתב אותו העבירה היום אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות בישראל נשלח למשרד הבריאות.

חדר מבודד לחולי קורונה בביה"ח תל השומר. (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)

כהן דרשה לדאוג באופן מיידי למיגון ראוי לצוותים הרפואיים. לדבריה "כבר היום אנו נחשפים לביטוי הטרגי של העדר מיגון, כאשר רבים מעובדי מערכת הבריאות נדבקו בנגיף תוך כדי עבודתם ואלפים נמצאים בבידוד".

"נכון לשעות הצהריים מספר אנשי הצוותים הרפואיים שהוכנסו לבידוד חצה את ה- 2,000. לא ייתכן שבמערכת בריאות שנמצאת במחסור קבוע בתקנים בשגרה, יזלזלו בבריאותם של הלוחמים בחזית- האחים, האחיות וכל הצוותים הרפואיים, ויאבדו כוח אדם נחוץ וקריטי להתמודדות עם הקורונה. דרשנו כבר בשבוע שעבר לדאוג לציוד מיגון לכלל הצוותים ולהנחיות מדויקות לגביי השימוש בו, ולא ניתן להפקרות הזו יד עד שנקבל את המינימום הנדרש והוא הגנה ראויה לצוותים שמטפלים בכלל אזרחי המדינה ועושים זאת בלב שלם. תנו לאחים ולאחיות להתעסק בהצלת חיים ולא ברדיפה אחר מסכות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כמו כן דורשת יו״ר הסתדרות האחיות אילנה כהן ליישם במיידי את ההתחייבות של ראש הממשלה בנימין נתניהו למסגרות חינוכיות לילדי הצוותים הרפואיים וכתבה- "הממשלה טרם הסדירה את הפתרון לטיפול בילדי עובדי מערכת הבריאות אשר נותרים בביתם ללא השגחה, בזמן שהוריהם- אחים ואחיות, מצויים בחזית הטיפול בקורונה".