נציגי משרד האוצר הודיעו היום (שלישי) לארגון המורים ולהסתדרות המורים כי יפעילו נגדם תקנות לשעת חירום במטרה לקצץ בשכרם, במידה שלא יסכימו להחזיר את ימי הלימודים שבוטלו בשל התפרצות נגיף הקורונה. הדברים נאמרו במסגרת המשא ומתן על הסכם השכר ותנאי העבודה שמתקיימים בימים האחרונים בין הצדדים, בעקבות התפרצות הנגיף. מאז הערב (שלישי) מתארגנת עצומה, עליה חתמו כבר 13 אלף איש, שקוראת להפסיק את הלימודים המקוונים אם לא ישולם עליהם שכר.

בימים האחרונים הודיע מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, כי ידרוש מהמורים לממש את ימי חופשת הקיץ שלהם, כלומר, להתייחס לימי ההשבתה כימי חופשה ולהתחייב לעבוד בחופשת הקיץ. "המורים הם אלו שיחליטו בהתאם לתחושת הסולידריות החברתית שלהם, אמר באב"ד והוסיף, "האפשרויות העומדות בפניהן הן או יציאה לחופשה או מעבר לחל"ת".

בניגוד לתפיסה של משרד האוצר, לפיה נמצאים המורים בחופשה, רוב המורות והמורים (כ-180,00) נדרשים על ידי משרד החינוך להמשיך את שגרת הלימודים באופן מותאם למצב הנוכחי, בין היתר על ידי בנייה והעברת שיעורים מקוונים, בדיקת עבודות, העברת סדנאות ותכנים מיוחדים, וזאת תוך זמן קצר מאוד שהועמד לרשותן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אתמול (שני) שלחה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו טענה שהאוצר מנצל את המשבר כדי לפגוע בתנאי העבודה של המורים ודרשה את התערבותו בסכסוך.

בימים האחרונים מדווחות מורות רבים על עומס עבודה רב שנשען ברובו על התאמת התכנים ואופני הלמידה הקיימים למצב החדש, במקביל לטיפול בילדיהן. בנוסף לכך, ציינו בהסתדרות המורים שהמורים והגננות ממשיכים להיות בקשר רציף בטלפונים ובוואטסאפ עם ההורים והילדים וכי הגננות עוסקות בהכנת מערכי שיעור חדשים והצעות לפעילויות לקראת פסח.

"היינו מצפים ממשרד האוצר דווקא בזמנים אלו לתת תמונה אמינה לציבור ולא להטעות ולסלף", נמסר מהסתדרות המורים. "עובדי ההוראה עובדים קשה בימים אלו, מהבית, בהתאם למטלות שמשרד החינוך מעמיס עליהם. ולכן הם זכאים לשכר מלא". בהסתדרות מחו על ההשוואה בין הסדר העבודה שסוכם בין המגזר הציבורי לאוצר וטענו שהוא אינו רלוונטי כיוון שמרבית עובדי המגזר הציבורי אינם נדרשים לעבודה מהבית. "היינו מצפים מנציגי האוצר והחינוך להוקיר את תרומתם של עובדי ההוראה לחוסן הלאומי בשעה קשה זאת, במקום להשמיץ אותם ולהציג אותם כנצלנים שלא מבינים את המצב".