הנהלת ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל וראשי ההתאחדות לכדורגל דנו היום (חמישי) במצב השחקנים והשחקניות, בצל משבר נגיף הקורונה ודחיית ליגות הכדורגל בישראל עד הודעה חדשה. "הפתרון שגיבשנו לבעיית השחקניות הוא ראוי וישפיע על הענף כולו״ ציין מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף.

הצדדים סיכמו כי שחקניות ליגת העל לנשים צפויות לצאת לחופשה ללא תשלום וכי תיעשה פנייה לביטוח הלאומי על מנת להכיר בכך שהן מקבלות רק 6 חודשי משכורת בשנה. בעניין הליגות החובבניות לגברים (א'-ג'), סוכם על ניסיון הגעה להסדר כולל להוצאת השחקנים לחל״ת, וזאת על מנת להבטיח להם הכנסה, גם אם נמוכה יותר בתקופה הקשה הזו של חוסר ודאות. עוד סיכמו הצדים על "שילוב כוחות שיסייע לטיפול במשבר בתעשיית הכדורגל בישראל".

יו"ר חטיבת הספורט בהסתדרות ניר אלון בכנס שחקניות הכדורגל בבית ההסתדרות, 21 ביולי 2017 (צילום: יאיר צוקר)

בסיום הפגישה אמר ראש חטיבת הספורט הסתדרות, ניר אלון: ״סיכמנו לפעול ביחד מול משרד הספורט והביטוח הלאומי בעזרת יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, על מנת להקטין את תקופת האכשרה לספורטאים, ולהאריך את תקופת הזכאות שעומדת היום לשחקן צעיר ללא משפחה, על 50 ימים בלבד".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אורן חסון, יו״ר ההתאחדות לכדורגל הוסיף: ״התקופה הלא שגרתית בה אנחנו נמצאים מחייבת מציאת פתרונות מחוץ לקופסה. היה ברור כי יש שחקנים בליגות החובבניות ושחקניות שהפגיעה בהם אנושה ולכן התכנסנו וסיכמנו לעבוד יחד אל מול משרדי הממשלה ועם הרשויות כדי לסייע להם. זאת החובה שלנו ואני תקווה כי הנושא ייפתר באופן ההוגן והנכון ביותר״.