הרוקחים מוחים על החלטת משרד הבריאות שלא להכלילם ברשימת צוותי הרפואה המחויבים בציוד מגן במהלך עבודתם. לטענת ארגון הרוקחות, מדובר בציבור עובדים שנמצא בסכנת הידבקות "בלתי נסבלת" מעצם המגע שהם מקיימים עם הציבור. עוד טען האיגוד כי ההחלטה "עלולה לפגוע אנושות בתפקוד מערכת הבריאות, אשר אינה יכולה לתפקד ללא רוקחים". לשאלת 'דבר' בנושא, אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו תכנית המשרד היא לדרוש מהחולים להתמגן, ושעובדים לא ימוגנו למעט עובדי רפואה.

הרוקחים, העובדים בלי מסכות, כפפות או חומר חיטוי לדלפק, עשויים להיות בסכנת הידבקות מאחר והם באים במגע עם מספר רב של לקוחות. לפי הארגון, כתשעים רוקחים נמצאים כעת בבידוד עקב חשיפה לחולי קורונה במהלך עבודתם. "בניגוד לקופות חולים או בתי חולים, בבתי מרקחת אין דרך לאפיין את הווירוס, אין שטחים סטריליים ואין אפשרות לסנן ולשלוח אותם למקום אחר", הסבירה. ארגון הרוקחות הדגיש כי לאור המחסור הקיים גם בימי שגרה, חשיפתם של הרוקחים הקיימים לסיכון בהידבקות עלול להעמיד בסכנה את מערך הספקת התרופות לציבור.

משרד הבריאות, כאמור, החליט שלא להגדיר את הרוקחים כצוותי רפואה שזקוקים למיגון בזמן בעבודה. בשיחה עם כתבים אתמול (ראשון) אמר פרופ' גרוטו ש"המפגש בסופר פארם לא כל כך מדבק". הוא הוסיף שהנחיות משרד הבריאות, לפיהן על מי שחלה במחלה להימנע מיציאה מהבית או לחבוש מסיכה בזמן יציאה חיונית, מספיקות כדי להגן על עובדים כמו הרוקחים שמשרתים את הציבור בזמן התפשטות המגפה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר