מגפת הקורונה ממשיכה להתפשט במהירות בעולם. סוכנות הידיעות AFP דווחה אתמול (שני) כי יותר ממיליארד בני אדם בלמעלה מ-50 מדינות הונחו להישאר בביתם כחלק מהמאבק בנגיף. עד כה אובחנה הימצאות הנגיף ב-194 מבין 206 המדינות הריבוניות בעולם, ועל פי הנתונים הרשמיים, סך האנשים שנדבקו בו עומד נכון לאתמול (שני) על 381,761. 16,558 בני אדם מתו מהנגיף.

ספרד: ראש הממשלה, פדרו סנצ'אז, נשא שלשום נאום בעל טון פסימי לקראת הבאות. "יש עוד עבודה רבה", אמר סנצ'ז והוסיף כי "הרע מכל עוד בהחלט לפנינו".

  • בספרד אובחנו ביממה האחרונה 4,321 חולים חדשים, ו-434 חלים מתו מתסביכי נגיף הקורונה. סך המאובחנים בספרד הוא 33,089 ועד כה מתו 2,206 חולים במדינה וזאת תוך פחות משלושה שבועות.

ארצות הברית: מחדלים רבים בנוגע להתמודדות עם הקורונה דווחו בארה"ב. נוסעים שהגיעו לארצות הברית מאזורים מוכי קורונה טוענים שלא נבדקו בכניסה. המחסור בבדיקות קורונה ובציוד רפואי לטיפול בחולים הוביל את מדינת ניו-יורק לכאוס. "אנחנו במרחק עשרה ימים מהגעה למחסור נרחב", אמר ראש העיר ביל דה בלאזיו ל-CNN ביום ראשון. "אם לא נקבל עוד מכונות הנשמה, אנשים ימותו. אני לא מבין, ביקשתי שוב ושוב שיניעו את הצבא, שישתמשו בחוק לייצור ביטחוני בצורה מלאה, כדי שיגיעו אלינו ציוד כמו מכשירי הנשמה". דה בלאזיו הוסיף: "אם הנשיא לא יפעל, אנשים שהיו יכולים לחיות ימותו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

  • כמעט מחצית מכלל הנדבקים בארצות הברית, שמספרם הגיע ל-40,855 אובחנו במדינת ניו-יורק. 483 בני אדם מתו מהווירוס בארצות הברית.

בריטניה:  עם הופעת הנגיף במדינה ניסתה הממשלה לפעול במדיניות של "הדבקה עדרית" בנגיף תוך הגנה על הזקנים ובעלי מחלות הרקע, אולם כשמספר הקרבנות בנפש האמיר במהירות הוחלט על שינוי מדיניות. בריטניה היא כנראה המדינה הנגועה ביותר בנגיף שטרם הוטל בה סגר מלא על האוכלוסייה, אך אמש (שני) הכריז ראש הממשלה בוריס ג'ונסון על החמרה ניכרת בצעדי החירום. האזרחים נדרשו להישאר בבתים ולצאת רק לצורך קניית מזון ותרופות או התעמלות.

  • מספר המאובחנים בבריטניה עומד כעת על 5,837, אך זהו מספר משוער בלבד, מכיוון שבמדינה עדיין לא נעשות בדיקות בהיקף נרחב. עד כה מתו בבריטניה 335 חולים.

גרמניה: בגרמניה השתתפו 42,000 פצחנים (האקרים) בסימפוזיון וירטואלי מיוחד שמטרתו לפתח תוכנות שיסייעו להתמודד במאבק בקורונה ובכל הנגזרות של המגפה. לפי דיווח ב'דר שפיגל', בשעות השיא של הסימפוזיון השתתפו כ-27,000 האקרים, והם פיתחו יחד יותר מ-1,500 פרויקטים שאמורים לסייע לגרמניה וליתר העולם להתמודד עם המשבר.

  • בגרמניה אובחנו ביממה האחרונה 3,925 חולים חדשים ומנין החולים הגיע ל-28,798. מנין הקרבנות בנפש בגרמניה עלה ל-116 נפשות שמתו מנגיף הקורונה ומסיבוכיו.