16 בני אדם נפטרו ממחלת הקורונה בישראל, כך פרסמו הבוקר (שני) משרד הבריאות ובתי החולים. נכון לשעה 8:00 אובחנו 4,347 חולי קורונה בישראל. מבין החולים, 80 נמצאים במצב קשה, 81 במצב בינוני והשאר במצב קל. 134 בני אדם בישראל שחלו במחלה החלימו ממנה. מבין החולים, 543 מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ, 586 שוהים במלונות הייעודיים שהוסבו לקליטת החולים, 2,107 חולים נמצאים בביתם.

תמונת מצב הקורונה – 30/3 בשעה 8:00 (גרפיקה: אידאה)

 

 

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בבית החולים אסף הרופא (שמיר) נפטר היום (שני) ממחלת הקורונה מטופל בן 58 שהגיע אתמול לבית החולים, למטופל היו מחלות רקע משמעותיות.

במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים. נפטר אתמול מטופל בן 92, אחרי הדרדרות במצבו. המטופל אושפז לפני כשבוע במחלקה המבודדת בשערי צדק במצב קשה מאוד, עם מחלות רקע רבות ומשמעותיות. בשעות אחר הצהריים נפטרה במרכז הרפואי מעייני הישועה בבני ברק מטופלת בשנות התשעים לחייה, אחרי שאובחנה כחולה בקורונה. המטופלת סבלה אף היא ממחלות רקע נוספות. רוזה שרמן ארבל ז"ל, בת 84, נפטרה אף היא במרכז הרפואי שערי צדק, אחרי שאושפזה לפני שישה ימים במחלקה המבודדת במצב קשה מאוד.

ביום ראשון שעבר אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו בשיחה עם עיתונאים כי יש התייצבות בקצב עליית מספר החולים המאומתים, וכי חלק מהעלייה המספרית נובעת הרחבת הבדיקות. עם זאת, הוא הזכיר שפרק הזמן בין ההידבקות עד הופעת התסמינים הוא יומיים עד שבועיים, ולכן אי אפשר עדיין לקבוע כמה אנשים נדבקו בימים האחרונים.

עיריית צפת מבצעת חיטוי אתרים ציבוריים ברחבי העיר (צילום: דוברות עיריית צפת)

 

 

משרד הבריאות ממשיך לעדכן על חקירות אפידימיולוגיות באתר משרד הבריאות – לחצו כאן.

למידע על מחלת הקורונה ועל בידוד ביתי, יש לפנות לאתר משרד הבריאות, לקו משרד הבריאות *5400, או למוקדים הטלפוניים של קופת החולים.

איך להימנע מהידבקות בנגיף?

לפי משרד הבריאות, הדרך היעילה ביותר להימנע מהידבקות בקורונה היא שמירה על היגיינה אישית ושמירת מרחק מאנשים אחרים. חשוב לדעת כי אדם הנושא את הנגיף אינו חווה בהכרח את תסמיני המחלה, ולכן, יש להתייחס לכל אדם (גם לעצמנו) כנשא פוטנציאלי של הנגיף. הנחיות המשרד כוללות – רחיצת ידיים עם סבון ומים או חיטוי בג'ל אלכוהולי לעיתים קרובות, הימנעות ממגע בפנים של אנשים אחרים, מלחיצות ידיים מחיבוקים או מנשיקות. במשרד מנחים את הציבור לשמור מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים. בנוסף, חשוב לא לשתף כלי אוכל או שתייה.

הנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה (גרפיקה: אידאה)