"נביא בקרוב תוכנית, נאשר אותה קודם בממשלה ואחר כך נביא אותה גם לוועדה. התוכנית הזו תישען על שלוש רגליים: הראשונה, לאפשר רשת ביטחון סוציאלי לציבור ולעסקים; השנייה, לאפשר המשכיות עסקית לעסקים הקטנים והבינוניים; והשלישית היא אסטרטגיית יציאה. בסופו של דבר כשהמשבר יגמר נצטרך לייצר צמיחה מהירה שתאפשר לנו להתאושש", כך אמר הבוקר (ראשון) מנהל רשות המיסים, ערן יעקב, לחברי ועדת הכספים הזמנית בדיון מיוחד שערכה.

עוד אמר יעקב כי "לרשות המיסים יש לא מעט אתגרים. האחד הוא האתגר הלאומי לאפשר המשכיות עסקית. האתגר השני הוא שכגוף של 6,700 עובדים יש לנו הרבה ממשקים עם הציבור, ואנחנו עושים מאמץ גדול לתת שירות לאזרחים. משרד האוצר יושב יום יום כדי לראות איך אנחנו מתמודדים עם המצב. אנחנו צריכים לאזן בין הצורך לאפשר למגזר העסקי לעבוד וגם לייצר הכנסות שיאפשרו לממן את הוצאות המדינה".

יעקב סקר את ההחלטות שאושרו עד כה ברשות המיסים, בהן דחיית מועד הגשת הדוחות השנתיים של 2019, האצת החזרים בהיקף של כמעט מיליארד שקל, דחיית תשלומי המע"מ לעסקים שמשלמים דו חודשית ל 27 (לדברי יעקב, מדובר בכ-80% ממשלמי המע"מ), הקלה בחיתומי הלוואות, והקלות בנושא הקנסות והעיקולים. על כך אמר יעקב כי "המטרה הייתה לסייע לאותן חברות בתזרים המזומנים. כי חלק גדול מהבעיה במשבר הזה היא בעיה תזרימית".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בנוסף על הצעדים שהציג יעקב הוא ציין כי "מעבר לדחיות ולהקלות שנעשו, לכולם יש אפשרות לפנות למשרדי רשות המיסים בבקשה להקלות מיוחדות, הנושאים יבחנו ונשתדל להיענות לבקשות".

בנושא של מיסוי מקרקעין, שעלה מצד חברי הכנסת אמר יעקב כי"הדבר הזה עלה כבר והוא יבחן ברמת משרד האוצר כי יש לנושא הזה משמעויות כלכליות כבדות". ביחס לדרישת חברי הכנסת לאחד את שנות המס 2021-2020, על מנת לאפשר קיזוז הפסדים אמר יעקב כי "אין כרגע כוונה לעשות את הדבר הזה".