עובד שנפל בשבוע שעבר. ההרוג הוא חוסיין עטאללה, בן 28 מעילוט הוא ההרוג ה-11 בתאונות עבודה מאז תחילת השנה, והרביעי בענף הבניין. עטאללה נפל אתמול (ראשון) בבוקר מגג מבנה במהלך עבודתו ביפיע ומת בערב מפצעיו.

ביום רביעי בשבוע שעבר נפל כבן 45 עובד מסולם באתר בניה ברחוב השלום ברעננה. הוא פונה במצב בינוני לבית החולים מאיר עם חבלת ראש. ביום שני בשבוע שעבר נפגעו שני עובדים מחפץ כבד שנפל עליהם במפעל ברחוב דוד רמז באשקלון. עובד כבן 45 פונה במצב בינוני עם חבלות בראש ובחזה, ועובד בן 55 במצב קל עם חבלות בגפיים העליונות. שניהם פונו לבית החולים ברזילי.

על אף משבר הקורונה והשבתת רוב ענפי העבודה, ענף הבניין הוגדר כענף חיוני וזאת בשל מרכזיותו הכלכלית במשק. הענף פועל כיום בהיקף עבודה מלא. במשרדי העבודה והבריאות, לא הגדירו הנחיות ספציפיות לענף ולענפים אחרים שהוגדרו חיוניים, להתנהלות ועבודה בתקופת הקורונה – למעט ההנחיות הכלליות שפורסמו לציבור. בשבוע שעבר פנתה הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה לראש הממשלה ולשרי העבודה והרווחה, הבריאות והשיכון, בדרישה לקבוע הסדרים שיבטיחו את בריאות ובטיחות העובדים הנדרשים לעבוד בתקופה זו, ולשקול את ההצדקה להמשך העסקתם של עובדי ענף הבנייה כל עוד קיימת סכנה נרחבת להתפשטותה של מגפת הקורונה; ביום שלישי השבוע תקיים וועדת העבודה והרווחה הזמנית של הכנסת דיון בנושאים אלה.​

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר