נכון להיום (רביעי) בשעה 20:30, בישראל נמצאו 6,092 חולי קורונה מאובחנים, מתוכם 95 במצב קשה, ו-129 במצב בינוני. 81 מהחולים מונשמים. עד כה, 25 בני אדם נפטרו בישראל ממחלת הקורונה, מאז התפרצותה בחודשים האחרונים.

רוב החולים, 3,128 במספר, מאושפזים בביתם כאשר הצוותים הרפואיים בודקים את מצבם באופן תדיר והם מונחים להישאר בבידוד. 663 מאושפזים בבתי החולים ברחבי ישראל, במחלקות ייעודיות לחולי הקורונה. ו-700 נמצאים במלונות שהוסבו לקליטת חולי קורונה.

תמונת מצב הקורונה – 1/4 בשעה 8:00 (גרפיקה: אידאה)

241 חולי קורונה החלימו באופן מלא, ושוחררו לביתם. אחד מהם הוא ג'וני (38) ממזרח ירושלים, נהג אוטובוס התיירים מקפריסין שהיה במצב קשה מאוד והחולה המורכב הראשון בישראל – ולאחר טיפול בבית החולים פדה-פוריה שבטבריה, שוחרר לביתו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

משרד הבריאות ממשיך לעדכן על חקירות אפידימיולוגיות באתר משרד הבריאות – לחצו כאן.

למידע על מחלת הקורונה ועל בידוד ביתי, יש לפנות לאתר משרד הבריאות, לקו משרד הבריאות *5400, או למוקדים הטלפוניים של קופת החולים.

בדיקה נגד קורונה בבית החולים רמב"ם. 30 במרץ (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)

 

איך להימנע מהידבקות בנגיף?

לפי משרד הבריאות, הדרך היעילה ביותר להימנע מהידבקות בקורונה היא שמירה על היגיינה אישית ושמירת מרחק מאנשים אחרים. חשוב לדעת כי אדם הנושא את הנגיף אינו חווה בהכרח את תסמיני המחלה, ולכן, יש להתייחס לכל אדם (גם לעצמנו) כנשא פוטנציאלי של הנגיף. הנחיות המשרד כוללות – רחיצת ידיים עם סבון ומים או חיטוי בג'ל אלכוהולי לעיתים קרובות, הימנעות ממגע בפנים של אנשים אחרים, מלחיצות ידיים מחיבוקים או מנשיקות. במשרד מנחים את הציבור לשמור מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים. בנוסף, חשוב לא לשתף כלי אוכל או שתייה.