קבוצת מרצדס במירוצי הפורמולה 1 סייעה בפיתוח מכשיר הנשמה, שיכול למנוע מחולי נגיף הקורונה להגיע לטיפול נמרץ וכך, גם להוריג את הלחץ משירותי הבריאות של בריטניה, הנאבקים בימים אלו בהתפשטות נגיף הקורונה.

צוות המחקר של מרצדס לוקח חלק בתוכנית מיוחדת עם 7 צוותי חקר נוספים ב'יוניברסיטי קולג' לונדון' (UCL) ובקליניקות הפועלות בבית החולים של UCL, כדי להתאים ולשפר את המכשיר המגשר על הפער בין מסכת חמצן לבין הצורך בהנשמה מלאה. המכשיר עזר עד כה רבות לחולי קורונה בבתי חולים באיטליה ובסין.

ב-UCL עדכנו שהמתקן יעבור לתקופת ניסיון בבתי החולים השונים. כרגע רק 100 ערכות נשלחו למקומות ספציפיים בבריטניה ואם לאחר תקופת הניסיון יוחלט להשתמש במכשיר שפותח, הצוות ישלח מכשירים נוספים לבתי חולים ברחבי בריטניה. 

טים בייקר, פרופסור מהמחלקה להנדסת מכונות של UCL אמר כי "הבנו שבעזרת אנשי הטכנולוגיה של מרצדס, ייצור המכשיר אורך פחות ממאה שעות בלבד". אנדי קאוול, מנכ"ל מרצדס הוסיף "היינו גאים להעמיד את המשאבים שלנו לשירות UCL, כדי לספק את המכשיר בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובמסגרת הזמן המהירה ביותר".

נהג הפורמולה 1 לואיס המלטון וחברי צוות קבוצת מרצדס. 26 לפברואר 2020 (Photo by Marco Canoniero/LightRocket via Getty Images)

העזרה בפיתוח מסיכת הנשמה היא חלק מתוך פרויקט רחב יותר של פורמולה 1 עם הממשלה הבריטית בשם "פרויקט פיטלאן". בהנהלת סבב מירוצי המכוניות החליטו להתגייס למלחמה בנגיף הקורונה, בפיתוח טכנולוגיות, שיעזרו לבתי החולים להתמודד בצורה הטובה ביותר עם המקרים הקשים בשיא התפרצות הנגיף. בפרויקט משתתפות שבע קבוצות פורמולה 1: מרצדס, רד בול, האס, מקלארן, רנו, וויליאמס ורייסינג פוינט.