חמישה אנשים נפטרו היום (שישי) ממחלת הקורונה. לפי נתוני משרד הבריאות נכון להיום (שישי) בבוקר, בישראל נמצאו 7,428 חולי קורונה מאובחנים, מתוכם 113 במצב קשה ו-155 במצב בינוני. 96 מהחולים מונשמים. 

אתמול (חמישי) נפטרו שבעה בני אדם מהמחלה. משרד הבריאות הודיע הבוקר כי אחד מהאנשים שדווחו כנפטרים לא היה חולה בקורונה, ולכן מספר הנפטרים הכולל ירד.

רוב החולים, 4,202 במספר, מאושפזים בביתם כאשר הצוותים הרפואיים בודקים את מצבם באופן תדיר והם מונחים להישאר בבידוד. 681 מאושפזים בבתי החולים ברחבי ישראל, במחלקות ייעודיות לחולי הקורונה. ו-712 נמצאים במלונות שהוסבו לקליטת חולי קורונה. 1,391 חולים ממתינים להחלטה האם יאושפזו או ישהו בבידוד בביתם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

403 חולי קורונה החלימו באופן מלא, ושוחררו לביתם. אחד מהם הוא ג'וני (38) ממזרח ירושלים, נהג אוטובוס התיירים מקפריסין שהיה במצב קשה מאוד והחולה המורכב הראשון בישראל – ולאחר טיפול בבית החולים פדה-פוריה שבטבריה, שוחרר השבוע לביתו.

היום (שישי) החלה המשטרה לאכוף הגבלות תנועה על העיר בני ברק, שבה נמצא שיעור גבוה של חולים בנגיף.

בלילה שבין רביעי לחמישי דווח כי גם שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה. מצבם טוב והם מטופלים בבידוד. גם בכירים נוספים במשרד הבריאות, בהם המנכ"ל משה בר סימן טוב וראש חטיבת בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי נכנסו לבידוד.

משרד הבריאות ממשיך לעדכן על חקירות אפידימיולוגיות באתר משרד הבריאות – לחצו כאן.

למידע על מחלת הקורונה ועל בידוד ביתי, יש לפנות לאתר משרד הבריאות, לקו משרד הבריאות *5400, או למוקדים הטלפוניים של קופת החולים.

בדיקות קורונה בבית החולים רמב"ם. 30 במרץ (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)

 

איך להימנע מהידבקות בנגיף?

לפי משרד הבריאות, הדרך היעילה ביותר להימנע מהידבקות בקורונה היא שמירה על היגיינה אישית ושמירת מרחק מאנשים אחרים. חשוב לדעת כי אדם הנושא את הנגיף אינו חווה בהכרח את תסמיני המחלה, ולכן, יש להתייחס לכל אדם (גם לעצמנו) כנשא פוטנציאלי של הנגיף.

הנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה (גרפיקה: אידאה)

הנחיות המשרד כוללות – רחיצת ידיים עם סבון ומים או חיטוי בג'ל אלכוהולי לעיתים קרובות, הימנעות ממגע בפנים של אנשים אחרים, מלחיצות ידיים מחיבוקים או מנשיקות. במשרד מנחים את הציבור לשמור מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים. בנוסף, חשוב לא לשתף כלי אוכל או שתייה.