משרד הבריאות עדכן הבוקר (שני) כי מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ל-110. בישראל נמצאו 11,235 חולי קורונה מאובחנים, מתוכם 181 במצב קשה ו-133 מונשמים. גם שיעור החולים שהחלימו ושוחררו עלה, והוא עומד כעת על ל-1,684.

רוב החולים, 7,2571 במספר, מאושפזים בביתם כאשר הצוותים הרפואיים בודקים את מצבם באופן תדיר והם מונחים להישאר בבידוד. 750 מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ, במחלקות ייעודיות לחולי הקורונה. ו-1,058 נמצאים במלונות שהוסבו לקליטת חולי קורונה. 371 חולים ממתינים להחלטה אם יאושפזו או ישהו בבידוד בביתם.

משרד הבריאות ממשיך לעדכן על חקירות אפידימיולוגיות באתר משרד הבריאות – לחצו כאן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

למידע על מחלת הקורונה ועל בידוד ביתי, יש לפנות לאתר משרד הבריאות, לקו משרד הבריאות *5400, או למוקדים הטלפוניים של קופת החולים.

איך להימנע מהידבקות בנגיף?

לפי משרד הבריאות, הדרך היעילה ביותר להימנע מהידבקות בקורונה היא שמירה על היגיינה אישית ושמירת מרחק מאנשים אחרים. חשוב לדעת כי אדם הנושא את הנגיף אינו חווה בהכרח את תסמיני המחלה, ולכן, יש להתייחס לכל אדם (גם לעצמנו) כנשא פוטנציאלי של הנגיף.

הנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה (גרפיקה: אידאה)

הנחיות המשרד כוללות – רחיצת ידיים עם סבון ומים או חיטוי בג'ל אלכוהולי לעיתים קרובות, הימנעות ממגע בפנים של אנשים אחרים, מלחיצות ידיים מחיבוקים או מנשיקות. במשרד מנחים את הציבור לשמור מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים. בנוסף, חשוב לא לשתף כלי אוכל או שתייה.​