על רקע עלייה בריביות הבנקים ופנייה של אנשים במצוקה להלוואות מפוקפקות בריבית רצחנית, גיבשה ההסתדרות תכנית הלוואות מיוחדת למאות אלפי עובדים, חברי הארגון. בהודעה ששלח יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, לעובדים כתב "אנו עדיין בעיצומו של משבר כלכלי משמעותי אשר משפיע כמעט על כל בית בישראל. לצד ההגנה והשמירה על מקומות העבודה שלכם, חשוב לי למצוא דרך לסייע לכם כלכלית גם בעת הזו".

על פי התכנית, חברי הסתדרות עם ותק של שנתיים ומעלה (לא משנה מאיזה בנק) יוכלו לקבל הלוואה של עד 10,000 ש״ח לתקופה של עד 24 חודשים בריבית מסובסדת של פריים מינוס חצי. לדברי בר-דוד, התוכנית מסובסדת על ידי ההסתדרות שהשקיעה בה משאבים רבים.

מנכ״ל ההסתדרות, אופיר אלקלעי, אמר ״זיהינו צורך ממשי שעלה מהשטח. בגלל מחנק האשראי אנשים מקבלים הלוואות בפריים פלוס 4 או פלוס 5 ואפילו פלוס 7. לאנשים יש קושי לקבל אשראי. היה לנו חשוב לדאוג לחברי ההסתדרות לתנאים הכי טובים, ולכן אנחנו מסבסדים את הריבית לפריים מינוס חצי. אנחנו מקבלים אלפי פניות של חברי ההסתדרות שזקוקים להלוואה הזו לקראת החג, אנחנו שמחים לתת את השירות הזה, ולכן פתחנו עכשיו גם אפשרות למלא את הפרטים של מבקש ההלוואה בלינק. תוך שני ימי עסקים נחזור לכל האנשים שזקוקים להלוואה מסובסדת.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר