שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ההסתדרות הרפואית פרופ' ציון סיכמו כי משרד הבריאות יאשר באופן מיידי תקנים עבור 300 רופאים שטרם שובצו במערכת הבריאות, לרבות מתמחים וסטאז'רים. בכך התקבלה אחת הדרישות המרכזיות של ההסתדרות הרפואית בשנים האחרונות.

לפי הודעת משרד הבריאות, בפגישה בין השניים שנערכה אמש (ראשון) סוכם כי הרופאים שייקלטו ישתלבו במחלקות הקורונה ויעניקו סיוע לצוותים הקיימים שעובדים בחודש האחרון סביב השעון.

בהסתדרות הרפואית ציינו כי סוכם שתיבחן קליטה במערכת של סטודנטים לרפואה המצויים כבר בשנה השישית, יחד עם צעדים נוספים שמטרתם להקל על הצוותים הרפואיים שנמצאים בחזית המאבק בקורונה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר הבריאות ליצמן אמר: “מחויבותנו לעת הזו בה מערכת הבריאות מתמודדת עם אתגר לאומי שהוא גם כלל עולמי, במאבק בנגיף קורונה, להטות כתף תומכת ומחזקת לצוותים הרפואיים המסורים והנהדרים שלנו, העושים עבודת קודש להצלת חיים יום יום שעה שעה”. השר הודה לפרופ’ ציון חגי שהתקשר לדרוש בשלומו בהיותו בבידוד.

פרופ' חגי אמר כי "בעולם כולו מבינים היום עד כמה חשובה רפואה ציבורית שיוויונית וחזקה, ואני מברך על כך שההבנה הזו קיימת גם כאן. הבריאות של כולנו תלויה בחוסנו של הצוות הרפואי ובאיתנותה של המערכת בכללותה והיום אנחנו בהחלט עושים צעד חשוב בכיוון הנכון. אני רוצה להודות לשר ליצמן על שיתוף הפעולה המלא עם ההסתדרות הרפואית. אנו נפעל יחד להאבק בנגיף הקורונה המאיים על בריאות תושבי ישראל”.