כ-52 אלף תלמידים של החינוך המיוחד יחזרו ללימודים מיד לאחר חופשת הפסח, כך אמר הבוקר (שלישי) סמנכ"ל ומנהל אגף בכיר חירום וביטחון במשרד החינוך אריה מור בדיון של ועדת החינוך בנושא. הלימודים יחזרו בקבוצות קטנות ועל פי הנחיות ברורות ומדויקות. לדבריו, אחרי החופשה יפתחו 2,400 גני ילדים של –426 בתי ספר של החינוך המיוחד.

הורי הילדים בחינוך המיוחד דרשו לייצר מסגרות חלופיות לילידהם מרגע שהוחלט על סגירת בתי הספר והגנים, זאת בטענה כי ההשארות בבית פוגעת בתהליכי הטיפול והחינוך של הילדים.

לדברי מור, במידה והסגר יימשך גם לאחר החופש, יבחן המשרד מספר חלופות שישלבו את המשך הלמידה מרחוק בשילוב של לימודים פרונטליים בבתי הספר והגנים, בהתאם להנחיות הממשלה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בשלב ראשון, יפתחו כאמור המוסדרות לילדים עם צרכים מיוחדים. בשלב שני, בהתאם להנחיות הממשלה לגבי המשק, יפתחו בהדרגה כל גני הילדים ובהדרגה גם כל מוסדות החינוך. נציג משרד החינוך בדיון: "יש מספר חלופות. במידה ולא נצא מההסגר , נמשיך לעשות למידה מרחוק משולב בלימודים פרונטליים בגן. שלוש ימים בשבוע בגן עם מורה בקבוצה הקטנה, והשאר בבית. תהיה הרבה גמישות , אולי יום כן יום לא ואולי חצי יום וחצי יום. הכל לפי ההנחיות של הממשלה".