יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, הממונה על השכר קובי בר נתן, ויו"ר איגוד הביוכימאים,  המיקרוביולוגים ועובדי המעבדות אסתר אדמון, חתמו הבוקר (שלישי) על הסכם המסדיר את שינוי מתכונת העבודה של עובדי המעבדות בבתי חולים ובמעבדות בריאות הציבור על רקע נגיף הקורונה. ההסכם החדש יאפשר למעבדות לפעול 24/7 ולהרחיב את כמות הבדיקות.

ההסכם מבטיח כי הרחבת היקף פעילות העובדים לא תפגע בהשתכרות העובדים, וכי הם יהיו זכאים לתגמול מיוחד עבור עבודתם בלילות, בסופי שבוע ובחגים. הסיכום יהיה תקף עד לסוף חודש אפריל, והצדדים, מתוך דיאלוג ושיתוף פעולה, יפעילו שיקול דעת במידת הצורך האם להאריכו או לבצע בו שינויים והתאמות בהתאם לשינויים בשטח.

התורניות יתנהלו בשתי קבוצות שלא ייפגשו אחד עם השני כדי לצמצם את הנזק מהידבקויות אם ייקראו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כמו כן, סוכם שהצדדים יתכנסו עד 60 יום מתום ההכרזה על מצב החירום ויסדירו את התשלום עבור ימי הבידוד והמחלה של עובדי מעבדות אשר נחשפו לחולה קורונה במסגרת תפקידם.

יו"ר האיגוד אסתר אדמון אמרה ל'דבר': "עכשיו נוכל לתת מענה לצרכי המדינה. אני שמחה גם כיו"ר ההתאגדות וגם כאזרחית".

מהצדדים להסכם נמסר כי הסכם נחתם "מתוך הערכה ורגשי תודה לעובדי המעבדות העושים לילות כימים בעבודה מאומצת, ופועלים בחזית המאבק בנגיף הקורונה ובלימת התפשטותו, ומתוך הכרה בחשיבות המרבית בשמירה על בריאותם ותפקודם של עובדי המעבדות והבטחת רציפות תפקודית".