על פי הערכה במועצה הלאומית לכלכלה, למעט החינוך המיוחד שיחל לפעול מהשבוע הבא, מערכת החינוך לא תשוב לפעילות מלאה בחודש אפריל והחזרה ההדרגתית תשולב במערכת למידה מרחוק ומפגשים מצומצמים של תלמידים. נכון לכרגע, לא נחתם עדיין הסכם בין ארגוני המורים למדינה על אופן חזרת המורות והגננות למוסדות החינוך.

ביום הראשון הקרוב (19 לאפריל) תחל היערכות הרשויות המקומיות ומשרד החינוך לפתיחת מסגרות החינוך המיוחד. היערכות זו תכלול הכשרת המבנים והכנת הצוות. במסגרות אלו לומדים מעל 50,000 תלמידים והן אמורות להיפתח ביום שלישי הבא. בנוסף לכך, ייפתחו חלק מהמוקדים הבית ספריים המקיימים בתוכם מסגרות משלבות. נכון להיום, לא יתחדשו מערכי ההסעות וההורים ידרשו להביא ולהחזיר את הילדים, למעט מקרים ייחודיים בהם אין להורים אפשרות כזו.

על פי חוזר שיצא מהמרכז לשלטון מקומי למועצות המקומיות, החזרה לשיגרה במערכת החינוך תשלב הפעלת מוסדות החינוך ותהליכי הוראה-למידה מקוונים כתוכנית משלימה. למועצות יוצעו שתי אפשרויות לחזרה לשגרה: הראשונה תכלול הפעלת המוסדות לסירוגין עם מחצית מספר התלמידים למשך מחצית מהשבוע, כך שכל התלמידים ילמדו. השנייה תכלול מודל של משמרות בו חלק מתלמידי הכיתה ילמדו בבית הספר חלק מהיום.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"התעוררנו לעולם חדש" כתב ראש השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס. "מערכת החינוך מעולם לא הייתה חדשנית ויצירתית כל כך, זו שעתה היפה – צוותי החינוך וההוראה הם חוד החנית".

בראיון לחדשות 'כאן' אמר אמש יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, אבי שמחון, שהוא אינו רואה את שגרת הלימודים חוזרת במלואה בקרוב ושמוסדות הלימוד יפתחו בהדרגה על פי הצורך, מהחינוך המיוחד דרך הגנים ובהמשך לכיתות א' עד ג', כדי לאפשר לכמה שיותר עובדים לצאת לשוק העבודה.

במספר פרסומים מהימים האחרונים נטען שבמשרד החינוך שוקלים מספר תרחישי יציאה שונים וביניהם ביטול החופש הגדול, מניעת חזרתן של מורות מבוגרות לעבודה, חזרה מדורגת לכיתות קטנות ועוד. על פי הסתדרות המורים, עדין לא נוצרה הסכמה או תוכנית פעולה ברורה כיצד תראה החזרת המורים למוסדות החינוך. "הסתדרות המורים לא תתפשר על בטחונם ובריאותם של עובדי ההוראה" נמסר.