החל ממחר, ערב חג שני של פסח, בשעה 17:00 ועד חמישי בבוקר ייאסר מעבר בין ערים – כך קובעות תקנות שעת חירום חדשות שאושרו הלילה (שלישי) בממשלה. המאפיות ומחלקות החמץ בסופרים יפתחו ביום חמישי לפנות בוקר – וזאת כדי למנוע התקהלות עם סוף החג. "אתם מתבקשים לחגוג את חג שני פסח ואת המימונה בחיק המשפחה הקרובה שלכם" אמר ראש הממשלה.

על פי ההנחיות, תושבי ירושלים צריכים להישאר בגבולות השכונות המתוחמות. המשטרה תאכוף ותמנע את חגיגות המימונה הציבוריות, וכן תמנע התקהלויות סביב מוקדי מכירת חמץ.

ראש הממשלה הודיע כי ההחלטות לגבי מערכת החינוך וחזרה המשק לפעילות יתקבלו במהלך סוף השבוע. "אני מדגיש" אמר ראש הממשלה, "גם אם הקורונה תהיה בנסיגה אין ביטחון שהיא לא תחזור, ולכן צעדי הזהירות ייושמו בהדרגה, בעולם ובארץ. רק כשיימצא החיסון לקורונה נוכל לחזור לעולם המחר שיהיה כמו עולם האתמול".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ראש הממשלה אמר כי רוני גמזו, שמונה לאחראי על המאבק בנגיף בבתי אבות, יציג תכנית מפורטת לטיפול בנושא עד סוף השבוע. "אצלנו מספר הנפטרים בבתי האבות קטן בהרבה ממדינות אחרות, 40 נפש, אך אנחנו דואבים על כל נפש"  אמר ראש הממשלה".

נתניהו התייחס גם למוקדי ההדבקה בנתב"ג ואמר: "הישראלים רוצים לחזור ארצה ואנחנו מסייעים ומאפשרים להם, כולל שליחת מטוסים. רבים מהם חוזרים ממקומות שהם מוקדים של קורונה. לכן ישנו נוהל קפדני – כל מי שמגיע עכשיו בטיסה מועבר למלונית".