משרד הבריאות עדכן הערב (שלישי) כי מניין המתים מנגיף הקורונה בארץ עלה ל-148. לפי הנתונים, בישראל נמצאו עד כה 12,855 חולי קורונה מאובחנים, מתוכם 182 נמצאים כרגע במצב קשה ו-129 מונשמים. זוהי ירידה במספר המונשמים מאמש. מספר החולים שהחלימו ושוחררו עומד על 2,967

632 חולים מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ, במחלקות ייעודיות לחולי קורונה. 1,531 חולים נמצאים במלונות שהוסבו לקליטת חולי קורונה. 7,242 חולים נמצאים בבידוד בביתם ונמצאים במעקב רפואי. 335 חולים ממתינים להחלטה אם יאושפזו או ישהו בבידוד בביתם.

משרד הבריאות ממשיך לעדכן על חקירות אפידימיולוגיות באתר משרד הבריאות – לעדכונים לחצו כאן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

למידע על מחלת הקורונה ועל בידוד ביתי, יש לפנות לאתר משרד הבריאות, לקו משרד הבריאות *5400, או למוקדים הטלפוניים של קופת החולים.

איך להימנע מהידבקות בנגיף?

לפי משרד הבריאות, הדרך היעילה ביותר להימנע מהידבקות בקורונה היא שמירה על היגיינה אישית ושמירת מרחק מאנשים אחרים. חשוב לדעת כי אדם הנושא את הנגיף אינו חווה בהכרח את תסמיני המחלה, ולכן, יש להתייחס לכל אדם (גם לעצמנו) כנשא פוטנציאלי של הנגיף.

הנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה (גרפיקה: אידאה)

הנחיות המשרד כוללות – רחיצת ידיים עם סבון ומים או חיטוי בג'ל אלכוהולי לעיתים קרובות, הימנעות ממגע בפנים של אנשים אחרים, מלחיצות ידיים מחיבוקים או מנשיקות. במשרד מנחים את הציבור לשמור מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים. בנוסף, חשוב לא לשתף כלי אוכל או שתייה.​