העלייה במספר חולי הקורונה המאובחנים נמשכת: משרד הבריאות עדכן כי היום (שישי) עד השעה 19:20 אובחנו 101 חולים חדשים בקורונה, לאחר שאתמול (חמישי) אובחנו 85 חולים. מספר החולים שאובחנו היום (שישי) הוא הגבוה ביותר מאז ה-1 במאי, בו החלו להיפתח מוסדות החינוך וחנויות, אז אובחנו 117 חולים.

לפי הנתונים שמפרסם המשרד, בישראל נמצאו עד כה 16,987 חולי קורונה מאובחנים, מתוכם 1,927 חולים פעילים נכון לעכשיו, 111 מהם מאושפזים בבתי החולים. מצבם של 39 מתוכם מוגדר קשה. 37 מהחולים קשה מונשמים כעת. מניין המתים מהנגיף עומד על 284. מספר החולים שהחלימו ושוחררו עומד על 14,776.

משרד הבריאות ממשיך לעדכן על חקירות אפידימיולוגיות באתר משרד הבריאות – לעדכונים לחצו כאן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

למידע על מחלת הקורונה ועל בידוד ביתי, יש לפנות לאתר משרד הבריאות, לקו משרד הבריאות *5400, או למוקדים הטלפוניים של קופת החולים.

איך להימנע מהידבקות בנגיף?

לפי משרד הבריאות, הדרך היעילה ביותר להימנע מהידבקות בקורונה היא שמירה על היגיינה אישית ושמירת מרחק מאנשים אחרים. חשוב לדעת כי אדם הנושא את הנגיף אינו חווה בהכרח את תסמיני המחלה, ולכן, יש להתייחס לכל אדם (גם לעצמנו) כנשא פוטנציאלי של הנגיף.

הנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה (גרפיקה: אידאה)

הנחיות המשרד כוללות – חבישת מסכה במרחב הציבורי, רחיצת ידיים עם סבון ומים או חיטוי בג'ל אלכוהולי לעיתים קרובות, הימנעות ממגע בפנים של אנשים אחרים, מלחיצות ידיים מחיבוקים או מנשיקות. במשרד מנחים את הציבור לשמור מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים. בנוסף, חשוב לא לשתף כלי אוכל או שתייה.​