משרד האוצר אישר עד כה 41 אלף בקשות להלוואות של עסקים קטנים והן נמצאות בתהליכי אישור אצל הבנקים. כך טען היום החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, בדיון של ועדת הכספים. מנגד טען נשיא לשכת ארגוני העצמאים, רועי להב כי רק 500 חברות ועצמאים הצליחו עד כה לקבל את ההלוואות.

כהן דרש מחברי הועדה לא להרפות מהטיפול בנושא ואמר "עבר חודש ואנשים עוד לא קיבלו תשובות. עד שלא יתנו את הנתונים האמיתיים אל תתן לזה לקרות. הקרן הזאת לא עוזרת לאנשים. אין פה שום מענה".

חברי הוועדה העבירו ביקורת על התקדמות הפיצוי לעסקים  וטענו שמעבר לכך שכספי הקרנות עוד לא הגיעו בפועל לעסקים, הממשלה איננה מקדמת פתרונות נוספים כמו מענקים ישירים ופיצויים. יו"ר הועדה עודד פורר אמר כי "אין גוף שמרכז את כל העסק הזה, התוכנית הזו לא יכולה להיות רק תכנית של הלוואות או רק של מענקים. היא צריכה לכלול כמה רגליים, ביניהן פיצוי דרך קרן הפיצויים, שהיא הדרך הקלה ביותר לפיצוי. גם הבנקים רוצים לראות איך העסק יוצא מההלוואה, אם לא תייצרו את האופק הבנקים לא ימהרו לתת הלוואות. אני שב ומבקש תוכנית מסודרת הכוללת את 3 הסעיפים האלה: החזרת העובדים לעבודה, מענקים באמצעות קרן מס רכוש והרגל השלישית זה ההלוואות"

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד באותו הדיון אישרה ועדת הכספים 6 מיליארד שקלים לטובת קרן הלוואות לעסקים גדולים. ההלוואות שתעניק הקרן יוגבלו ל-8% מהמחזור ועד ל- 100 מיליון שקלים. זכאים להלוואות, עסקים עם מחזור שנתי של מעל 200 מיליון שקלים. חזקיהו הסביר לחברי הועדה שההלוואות יינתנו לאורך חמש שנים, והמדינה תספק ערבות של עד ל-75% מההלוואה. חזקיהו הוסיף כי עסקים ידרשו להמשיך להעסיק רק 100 עובדים כדי לזכות בהלוואות.