יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד נפגש הבוקר עם נשיא ארגון העצמאים להב, עו"ד רועי כהן. השניים נועדו כדי לבחון דרכים משותפות, שבהן ניתן לסייע לציבור העצמאים והפרילנסרים בארץ. זאת, על רקע המחאה המתרחבת של ציבור העצמאים ובעלי העסקים, והצורך ההולך וגובר בסולידריות ובצעדים דרמטיים להצלת מאות אלפי אזרחים שנותרו ללא מענה הולם מצד המדינה.

השניים מתחו ביקורת חריפה על תכניות החילוץ שהעמידה המדינה למשק וציינו כי: "לאחר חמישים יום שהוקדשו להבטחות ולתכניות סרק, הגיעה העת לעשות את הצעד המתחייב. יש להפעיל את הקרנות שהועמדו לטובת המשבר ולתת פיצוי בגין ירידה במחזור ובהיקף הפעילות העסקית. זה נחוץ כדי לתת אוויר לעצמאים ולהבטיח שהם יוכלו לשרוד".

בר-דוד וכהן יצאו בקריאה משותפת לממשלה להבטחת תשלום מיידי של דמי אבטלה לעצמאים, על פי אותם כללים שמעגנים את הזכות לשכירים. "כל עוד העסקים סגורים על פי הוראת המדינה, והעובדים זכאים לקבלת דמי אבטלה בתקופת החל"ת, צריך לדאוג גם לבעלי העסקים". הצדדים סיכמו על הידוק שיתוף הפעולה, על מנת להבטיח שהעובדים והעצמאים בישראל יוכלו לחזור למשק מתפקד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

להב – לשכת ארגוני העצמאים בישראל, הוקמה בשנת 1983 על מנת לייצג, לקדם ולפעול בעניינו של מגזר העובדים העצמאים והעסקים הקטנים והבינוניים. היא מהווה הארגון הגג היציג של עסקים אלו, ותחתיו פועלים כ-52 איגודים. העסקים המיוצגים בו המהווים על פי הערכת הארגון כ-98% מהעסקים בישראל, וכוללים למעלה מחצי מיליון מפרנסים ויזמים עצמאים, המעסיקים עוד כ-700 אלף שכירים.