בראשית דבריו שנאמרו במסגרת שידור פייסבוק לייב חלק בנט מחמאות למערכת הביטחון ולצה"ל שלטענתו מתפקדים מצוין במשבר, אך מהר מאוד הגיע שר הביטחון לביקורת על הקו שמוביל משרד הבריאות. "אנחנו נמצאים בשלב שבו התרופה מזיקה יותר מהמחלה" אמר בנט והוסיף כי "אי אפשר להחזיק את מדינת ישראל במצב שכל כך הרבה אנשים לא עובדים, אין להם פרנסה, והם לא יודעים ממה הם יתקיימו".

בנט אמר על מדיניות משרד הבריאות "עודף תבהלה גורמת לנזק ענק לעתיד ישראל. בסוף נגלה שיותר אנשים מתים מפני שאין להם כסף לתרופות. למדינת ישראל לא יהיה כסף לתרופות". וקרא לפתיחה של מערכת החינוך כבר אחרי יום העצמאות.

כדי למנוע התפרצות חוזרת של המגיפה בנט אמר "התשובה היא בדיקות. מערך בדיקות רחב מהיר ואמין מאפשר לפתוח את הכלכלה וגם להימנע מהפתעות והתפרצות. הבדיקות הן סנסור – פורסים סנסורים טבעיים ברחבי המדינה. בכל מקום בארץ רופא משפחה יכול להפנות כל אדם עם סימפטומים לבדיקה, וכך נאתר את החולים. הבדיקות הן תעודת הביטוח של ישראל".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מרכז מסחרי בכורזין, גבעתיים. למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: יונתן בלום

בנט השתמש במילים קשות כשבשלב השאלות הזהיר מקריסה המונית של עסקים "מדברים על צמיחה אקספוננציאלית של המגפה, אנחנו חלילה נראה צמיחה אקספוננציאלית של בעלי עסקים של מתאבדים".

כשנשאל על כניסת ימינה לממשלה אמר בנט שהחלטה תתקבל בשבועות הקרובים. ורמז לכך שהתחייבות לקיצוצים במגזר הציבורי יחד עם פגיעה בזכות ההתארגנות יהיו דרישות מפתח במשא ומתן מול ראש הממשלה. "המשימה של ממשלת ישראל הקרובה תהיה לשקם את הריסות הכלכלה וצריך לראות שזה ילך לכיוון של רפורמות מרחיקות לכת בתחום יעול המגזר הציבורי, מהפכה בדיני עבודה, שחרור מעול ועדי השלטר ועוד".