היפנים עושים מאמץ מיוחד כדי לעודד תעסוקה גם בזמן הקורונה. בימים האחרונים מתכננת הממשלה להגדיל את היקף התמיכה בהעסקת עובדים ל-100% משכרם. עד כה סייעה הממשלה היפנית לעסקים על ידי סבסוד של 90% מהשכר לעובדים ששעות עבודתם קוצצו או שהפסיקו לעבוד בפועל. המעסיקים נדרשו להמשיך ולשלם 10% משכר העובדים בגין אותן שעות.

לאחר שעסקים רבים הודיעו כי בכל זאת יפטרו עובדים על מנת לצמצם למינימום את הוצאותיהם, החליטה הממשלה להגדיל את התמיכה בשכר העובדים ל-100% מהשכר בגין שעות העבודה שקוצצו. תמיכה שתינתן בשלב הראשון לעסקים קטנים של עד 5 עובדים בענפי השירותים או עד 20 עובדים בענפי התעשייה.

המודל היפני קובע כי שמירה על המשכיות התעסוקה היא אלמנט חשוב ביותר בהתמודדות עם הפן הכלכלי של המשבר. התכנית הנוכחית מיועדת לסייע לכ-3 מיליון עסקים המעסיקים כ-10 מיליון עובדים. ביפן מאמינים שהשמירה על רצף תעסוקתי תאפשר ליותר עסקים לשרוד את המשבר ותקל על המשק לחזור מהר יותר לפעילות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

החלטה זו מצטרפת להחלטה קודמת של הממשלה היפנית לשלם לכל אחד מ-125 מיליון אזרחי המדינה מענק בגובה 100,000 יואן (כ-930 דולר). שר האוצר היפני, יאסוטושי נישימורה, אמר אתמול כי עובדים חיוניים שנדרשים להמשיך להגיע לעבודה בזמן המגפה צריכים לקבל מענק מיוחד כפיצוי על הסיכון הנוסף שהם נוטלים.