אנשי צוותי הרפואה של בתי החולים שנכנסו לבידוד או שחלו בקורונה בשל עבודתם לא ייפגעו בשכר בזמן הבידוד או המחלה, כך הודיע הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן, במכתב לבתי החולים אתמול (שני). ההסכם שהושג מבטיח לפצות את חברי צוותי בתי החולים בסכום של השכר הממוצע שלהם אם יידבקו או ייחשפו לקורונה. עד עכשיו, נשות ואנשי צוות רפואי ששהו בבידוד או חלו קיבלו דמי מחלה בגובה של שכרם הבסיסי, בלי לקחת בחשבון את תוספות השכר של אנשי הצוות, שבהרבה מקרים מהווים חלק משמעותי של השכר החודשי של אנשי הרפואה. מצב זה יצר פגיעה ממשית בשכר של הרבה אנשי צוותים רפואיים בזמן השהייה בבידוד או טיפול במחלה, למרות מצבים בהם ההבידוד או המחלה נגרמו כתוצאה ישירה מעבודתם.

נכון ליום ראשון השבוע, 877 אנשי צוות רפואי שהו בבידוד. ההסכם יחול רק על צוות הרפואי של בתי החולים, ולא על צוותי מרפאות קהילתיות שנדבקו או נחשפו לקורונה במהלך עבודתם במרפאה הקהילתית.

פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית, קרא להסכם "פתרון שאין צודק ממנו עבור 'לוחמי הקורונה'". הוא הוסיף: "הצוותים הרפואיים נמצאים בחזית ההתמודדות עם נגיף הקורונה וזהו האינטרס העליון של כולנו להעניק להם את מלוא ההגנה, הפיזית והכלכלית".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר