דבר העובדים בארץ ישראל
ירושלים בימי קורונה (צילום: אוליביה פיטוסי /פלאש90)
נגיף הקורונה
יום העצמאות בלי לצאת לכיכרות

החל מהיום בשעה 17:00: אסור לצאת מהבית ומהעיר ואסור לרכוש מזון.

ההגבלות בתוקף עד צאת יום העצמאות, מחר (רביעי) בשעה 20:00 | היציאה מהבתים מותרת רק להצטיידות בתרופות או קבלת שירותים חיוניים ביישוב המגורים | פעילות התחבורה הציבורית תופסק לחלוטין

עדכון אחרון: 28.04.2020, 15:05

החל מהערב (שלישי) בשעה 17:00 ועד מוצאי יום העצמאות מחר, בשעה 20:00 יוחמרו הגבלות התנועה ותיאסר יציאה מהבתים.

על פי ההנחיות שאישרה הממשלה בשבוע שעבר, בשעות הסגר יוכל אדם לצאת מביתו רק לצורך הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים בלבד ולצורך קבלת שירותים חיוניים בלבד בתחום יישוב מגוריו, אלא אם בתחום זה לא קיימים שירותים אלו, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו.

לא תתאפשר רכישה של מזון במהלך ערב יום העצמאות ויום העצמאות עצמו. תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות ופעילות גופנית בקרבת הבית (בהתאם לתקנות), בהתאם למתכונת שחלה בליל הסדר. גם פעילות התחבורה הציבורית תופסק.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במשרד הבריאות מדגישים כי על האזרחים לחגוג את יום העצמאות בבתיהם.

הטקס הממלכתי לנעילת יום הזיכרון ולפתיחת אירועי יום העצמאות, יתקיים בשעה 19:45, בהר הרצל בירושלים, ללא קהל. השנה ייערך הטקס בסימן 'חיבורים בחברה הישראלית' ו-13 אזרחים ואזרחיות ידליקו בו משואה, ביניהם עובדים, מתנדבים וחוקרים במערכת הבריאות, והאמנים ציפי שביט ועידן רייכל. הטקס יצולם מראש וישודר בערוצי הטלוויזיה. הטקס ילווה בכתוביות, ובערוץ הכנסת ישודר גם בשפת הסימנים.

חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי ייערך מחר בשעה 11:00 בשידור חי, בהשתתפות ארבעה בני נוער מישראל ו-12 בני נוער מרחבי העולם שיתחרו מארצות מגוריהם. את החידון ינחה ד"ר אבשלום קור.

טקס הענקת פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2019 ישודר בערוץ כאן 11 בשעה 16:00. הטקס יתקיים בנוכחות המועמדים בלבד.

טקס הענקת פרסי ישראל ישודר בשעה 18:45 בקשת 12 ובכאן 11 וצולם מראש. הטקס ילווה בכתוביות.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה, יום העצמאות, נאבקים בקורונה
תגובות
×