בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב (בת ים) ידון מחר (חמישי), בשעה 9:30, בבקשה שהגישה חברת אל על למשיכת 115 מיליון שקלים מעודפי קרן הפיצויים של עובדיה הוותיקים, לשם הצלת החברה. במשרד האוצר הביעו הסכמה לבקשת החברה, וגם בהסתדרות הביעו תמיכה במהלך, במטרה להבטיח את תשלום השכר לכ-700 מהעובדים שעבדו לאורך תקופת משבר הקורונה.

בעת הפרטת אל על הוקמה קרן פיצויים לעובדים הוותיקים שבה הפקידה המדינה 108 מיליון שקלים. עם השנים צברה הקרן ריבית שהביאה לעודפים של 400 מיליון שקלים. על עודפים אלו טענו לבעלות משרד האוצר, כמו גם העובדים והחברה עצמה. המחלוקת בנושא מצויה מזה כשנתיים בבית המשפט המחוזי, אולם על רקע המשבר התזרימי הקשה אליו נקלעה כעת החברה בעקבות התפרצות מגפת הקורונה ועצירת מרבית הטיסות הבינלאומיות, פנתה הנהלת החברה לבית הדין לעבודה בבקשה דחופה לשחרר 115 מיליון שקלים מכספי הקופה. סכום זה נחוץ לחברה עד לאישור הלוואה משמעותית יותר, בערבות המדינה.

המשא ומתן עם האוצר, שנעשה בליוויו הצמוד של יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, במטרה להבטיח את עתידה של החברה, נמשך מזה כחודשיים. במקביל, מחפשת החברה בנק שיסכים להעמיד לה את ההלוואה הנחוצה בגובה כ-400 מיליון שקלים, לאחר שהמדינה סירבה להעמיד לה סיוע ישיר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר