האחד במאי, חג הפועלים הבינלאומי, יצוין השנה ברחבי העולם בעיקר באופן וירטואלי, עקב ההגבלות על התקהלות למניעת נגיף הקורונה. עם זאת, המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעו עובדים רבים בעקבות המגפה מעניק לחג משמעות מחודשת של סולידריות חברתית ומאבק לצדק חברתי. בארה"ב תיערך גם מחאה ממשית – שביתה של עובדי רשתות הקמעונאות הגדולות.

פלטפורמת העובדים העולמית 'לייבור סטארט', המרכזת דיווחים מאיגודים מקצועיים מרחבי העולם, תציין את חג הפועלים באופן וירטואלי, עם שידורים מסביב לשעון. האירוע הייחודי הופק בשיתוף קונפדרציית האיגודים המקצועיים הבינלאומית (ITUC) וכל פדרציות העובדים הגלובליות, ויכלול שידור של סרטונים ושידורים חיים מאיגודים מקצועיים מכל רחבי העולם. את השידור ניתן לראות בפייסבוק לייב בקישור  למטה ובאתר לייבור סטארט.

לצד ההתכנסויות הווירטואליות, אלפי עובדים ברשתות מזון וקמונעות אמריקאיות בינהן וול-מרט, הול-פודז, אמזון, טרגט ופד-אקס צפויים לשבות ביום שישי הקרוב, האחד במאי. השביתה היא מחאה על תנאי ההעסקה הירודים של העובדים, לעומת הרווחים העצומים שבעלי ההון המעסיקים אותם, גרפו בזמן האחרון.

העובדים צפויים לצאת באמצע הפסקת הצהריים ולמחות מחוץ למרכולים. "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם עובדי אמזון, טרגט וחברות אחרות לקראת האחד במאי, במטרה להפגין סולידריות עם עובדים חיוניים אחרים. אנחנו דורשים הגנה בריאותית ואת זכויותנו כעובדים בזמן המגפה", אומר דניאל סטינברוק, עובד של רשת המרכולים ה"ירוקה" 'הול-פודס', וממארגני השביתה. "שום דבר לא קורה עד שלא פוגעים להם בשורת הרווח", מחדד סטינברוק את הצורך בשביתה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר