הנהגת ההורים דורשת, בתגובה למחאת הגננות, גיבוש מתווה מוסכם בין כל המשרדים לחזרת שגרת הלימודים. היום (שישי) יתקיים דיון מכריע בין שרי הממשלה וראש הממשלה בשאלה האם לפתוח את מוסדות הלימוד מהגיל הרך עד לכיתה ג' – כבר ביום ראשון הקרוב.

"במידה והמדינה סבורה כי איננה יכולה לערוב לבריאות ילדינו ברמה מניחה את הדעת, היא מחויבת להודיע על כך לציבור – ויפה שעה אחת קודם", אומרים בהנהגת ההורים הארצית שהצטרפה לביקורת הגננות על התנהלות הממשלה, ובפרט על משרדי הבריאות והחינוך, שלא יצרו מתווה ברור מספיק להפעלה המחודשת של הגנים. "השבת הילדים לגנים לפחות משלושה ימים בשבוע כולל צהרונים, איננה ישימה, לא תועיל במאומה ובוודאי שלא תסייע להורים לחזור למקומות העבודה".

ההורים קוראים למשרדים לגבש תכנית ישימה להשבת תלמידי כיתות א'-ג' ללימודים סדירים, ובמקביל לגבש תכנית ישימה להשבתם ללימודים של תלמידי כיתות י"א ו-י"ב במתכונת של מרתונים מרוכזים כהכנה למבחני הבגרות ובנוסף לכך פתיחת גני הילדים בכל ימות השבוע, כולל צהרונים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"ממשלת ישראל חייבת לפעול להחזרה מיידית של ההורים לשוק העבודה, על מנת למנוע קריסה כלכלית של מאות אלפי משפחות", נכתב בהודעה מטעם הנהגת ההורים. "משרדי הממשלה ובראשם משרדי הבריאות והחינוך, חייבים לגבש ולפרסם יחדיו מתווה מוסכם שיאפשר לימודים בטוחים לילדינו. הדעת איננה יכולה להמשיך ולסבול את כיפופי הידיים של משרדי הממשלה אחד מול השני, על חשבון חינוכם ובריאותם של ילדי ישראל".