אלפים השתתפו הערב בהפגנות שנערכו בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע תחת הכותרת 'העם נגד המנותקים'. את ההפגנות הובילה תנועת 'עומדים ביחד' בשיתוף ארגונים חברתיים וארגוני עצמאים, בדרישה מהממשלה להגביר את הסיוע לעובדים, לעסקים ולעצמאים.

ההפגנה המרכזית נערכה בגן צ'רלס קלור בתל אביב. תומר מור, מארגון 'מסעדנים חזקים ביחד' אמר: "אנחנו נבחנים כאומה במשברים שלנו. אם הייתה פה מלחמה והיינו מותקפים, לצה"ל לא היה לוקח חודש וחצי להגיב לאויב. מזלזלים בנו וחושבים שאנחנו מובנים מאליהם. המדינה חסכה 330 מליון שקל מסים שהיא גבתה מאיתנו! היא שומרת את הכסף ליום שחור? עכשיו זה היום השחור! אי אפשר להחזיר לחיים עסק מת. אנחנו צריכים פיתרון. הם אומרים החזק ישרוד, אבל אין פה למטה חזקים. פה אנשים קמים בבוקר ונלחמים ואוספים שקל לשקל".

מור הוסיף: "הגיע הזמן להכניס את היד לכיס ולעזור לעסקים. אם זה לא יקרה תהיה פה קטסטרופה והמשק פה יגרר לפילוג. כשאין כסף ואין פרנסה סולם הערכים משתנה. אנחנו קוראים מעל הבמה הזו- מס רכוש זה מה שדרוש, זה הזמן לתת ולא לחסוך עלינו, תתנו ותקבלו בחזרה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הזמר רן דנקר השתתף בהפגנה ואמר: "לעשרות אלפי עובדים אין מושג מתי יחזרו לעבוד. כולנו מחכים בחשכה, ואני פה לעמוד ביחד עם השכירים, העצמאים, המורות ועם כל מי שצריך פתרונות. זה רגע האמת שלנו. אנחנו נמשיך לדרוש צדק, ונראה אם יגידו לנו לא"

מורל לוי וכפיר שמלי, התאחדות העצמאים: "נמאסתם כבר עם המנותקים. הם לא רואים אותנו. עכשיו הגיע תורנו להתאחד. עכשיו זה אנחנו. די עם מה שמפריד ומפלג ודי לחפש את המרחיק והמבדל. הגיע הזמן לערבות הדדית בין כל מי שנמצא כאן"

 יעל לוין, עובדת סוציאלית: "כשהממשלה החליטה איך להתמודד עם משבר הקורונה היא שכחה שחוץ מההשלחות הבריאותיות יש לקורונה השלחות חברתיות וכלכליות הרות אסון. המשבר נחת על מערכת חולה, מדולדלת משאבים, מצומקת ומופרטת עד זוב דם, בדיוק כמו מערכת הבריאות ומערכת הרווחה בכלל. אין דרך להתמודד עם משבר בסדר גודל כזה ללא תוספת משאבים ותקציבים. אנחנו דורשות טיפול שורש, לא טיפול קוסמטי."

חן עמרם, מורה בתיכון: "בני נוער יקרים, מגיע לכם שישקיעו במורות שלכם, מגיע לכם שנעבוד רק בשבילכם ולא נדאג איך לסגור את החודש. בזמן שבטלוויזיה האשימו אותי בעצלנות ואמרו לי שהעבודה שלי לא שווה יותר מ 50% ניסיתי לעשות כל מה שאני יכולה בשבילכם. כרגע זה מרגיש שהאלונקה ששלחתם אותי לסחוב קורסת על הראש של התלמידים והתלמידות שלי"

אורי וולטמן, מארגון 'עומדים ביחד' אמר: "על האלונקה מונחת הכלכלה הישראלית ומי שצריך לסחוב אותה הן המורות, צוותי הרפואה, העובדות הסוציאליות, העצמאים ובעלי העסקים קטנים".

הפגנות נוספות נערכו ברחבת העירייה בבאר שבע, בכיכר אונסקו בחיפה וברחבת המשביר הישן בירושלים.