מתוך 10,000 גני ילדים, נסגרו כבר 2,000 ומעל ל-80 אלף ילדים יישארו ללא מסגרת, באם המדינה לא תתערב במצב, כך טענו הבוקר (ראשון) ראשי ארגוני הגנים הפרטיים בישיבה של ועדת הכספים. יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו): "הציבור לא מאמין במערכת כשהוא רואה את הברדק הזה".

"אנחנו ערוכים לחלוטין להפעיל את כלל המסגרות לגיל הרך במדינה ומחכים לאישור ממשרד הבריאות" אמרה אינה זלצמן מנהלת המנהל הפדגוגי במשרד החינוך. לדבריה, במסגרת המתווה המתגבש במשרד האוצר, כל המסגרות לילדים מגיל לידה עד 6 יפתחו ביום ראשון, ה-10 במאי, ובהמשך החודש צפויים לחזור ללימודים גם תלמידי כיתות ד'-ו'. עם זאת, נכון להיום אין עדיין  פתרונות ברורים לעובדי הוראה עם ילדים קטנים.

"פיצול המרחבים החינוכיים אומר הכפלת כוח אדם, צריך לתת לזה מענה תקציבי" אמר זאב גולדבלט, מהנהגת ההורים הארצית. ההורים ביקשו מהמדינה לתקצב את מערך ההסעות במועצות האזוריות ואת המענה לילדים ממשפחות מעוטות יכולת. עוד דרשו ההורים תוכנית תקציבית להפעלת ימי ההשלמה ללימודים בחודשי הקיץ, איסור על פיטורי הורים שלא יכולים לצאת לעבוד בגלל שלילדים שלהם אין מסגרת, תקצוב לרשויות בגין ציוד מגן והיגיינה לצוותי החינוך והילדים מהגיל הרך עד התיכונים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אין שום דרך להחזיר את המשק לעבודה מבלי להחזיר את החינוך, ובראשם גני הילדים לגילאי 3-0, לעבודה סדירה" אמר פורר, "משרדי הממשלה ידעו שהיום הזה יגיע ובכל זאת לא הצליחו לגבש הנחיות בזמן". פורר דרש מנציגי האוצר לחזור לוועדה עם תכנית מסודרת לסיוע לגני הילדים בגילאי 3-0 ובמקביל עם תכנית מסודרת למציאת מסגרת מלאה לכל הילדים עד גיל 9.