כריש לוויתן,ה דג הגדול בעולם, נצפה היום (ראשון) במפרץ אילת. זו התצפית הראשונה לעונה של כרישים לוויתנים באילת, וברשות הטבע והגנים מקווים שעוד יגיעו בהמשך. "חדשות טובות, כרישי הלוויתן חזרו", אמר פקח היחידה הימית באילת עומרי עומסי, מרשות שמורות הטבע.

"היה לנו מפגש נחמד לפני כמה דקות, ראינו כריש לוויתן צעיר יחסית, 4 מטר אורך. אנחנו מקווים מאד שזו תהיה התחלה של עונה עם הרבה כרישים כמו שנה שעברה" הוסיף עומסי "אני מאחל לכל מי שנמצא בים שיזכה לראות את בעל החיים היפהפה הזה, ושתהיה לנו יציאה מהירה מהקורונה".

עמרי עומסי – פקח היחידה הימית במרחב אילת (באדיבות המצולם)

ברשות הטבע והגנים מבהירים כי "מדובר בערך טבע מוגן. כריש הלוויתן הוגדר גם בספר האדום של IUCN – האיגוד הבינלאומי לשימור הטבע ומשאבי הטבע, כמין בסכנת הכחדה, כלומר, בסיכון משמעותי להכחדת המין מהטבע. אין להתקרב אליו יתר על המידה ואין להפריע לו במסלולו."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כריש הלוויתן קיבל את שמו מגודלו המרשים, כגודל של לוויתן, כאשר הפרט הגדול ביותר שתועד הגיע לאורך של 12.65 מטר ושקל מעל 21.5 טון. מלבד הגודל, גם טכניקת האכילה של הכריש דומה למיני לווייתנים רבים, כאשר הוא מסנן את מזונות מתוך המים.למרות גודלו, כריש זה לא נחשב למסוכן לבני אדם, וצוללים רבים נוהגים ללוותו ואף להיצמד אליו תוך כדי תנועה