מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש הודיע ביום שישי, כי אחת עשרה מדינות שנערכים בהן סכסוכים וששה עשר ארגונים חמושים, המצויים בלחימה כעת, השיבו בחיוב על הצעתו להכריז על הפסקת אש עולמית. זאת כדי למקד את מאמציהן של הממשלות בעולם במלחמה בנגיף הקורונה. לפי האו"ם, למעלה מ-70 מדינות וארגונים נענו לקריאתו של מזכ"ל האו"ם וחתמו על הסכם הפסקת אש כוללת בעולם. בין המדינות בהן השיבו גורמים חמושים בחיוב: תימן, מיאנמר, אוקראינה, הפיליפינים, קולומביה, אנגולה, לוב, סנגל, סודן, סוריה, אינדונזיה ונגורנו-קרבאך.

פליטים דארפורים במחנה הפליטים בקוקו אנגרנה שבצ'אד. רבים טוענים כי אידריס נושא באחריות עקיפה לרצח העם הדארפורי (צילום: shutterstock).

"חזרה לשגרה – תוך ערנות לקפיצה במקרי ההידבקות ולאנשים במוסדות"

ארגון הבריאות העולמי ביקש ביום שישי האחרון, כי המדינות שמחליטות לחזור לשגרה, יעשו זאת בהדרגתיות וימשיכו לעמוד על המשמר, למקרה שיהיה צורך להשיב את המגבלות אם יהיו התפרצויות נוספות של המגפה. "יש להגן על אנשים פגיעים במוסדות, כולל כאלה במוסדות סיעודיים, בתי כלא ומעונות מהגרים", אמר מומחה החירום הבכיר בארגון, ד"ר מייק ראיין. לדברי ראיין, "גם אם הנגיף תחת שליטה, קהילות חייבות לשמור על כללי הריחוק החברתי וההיגיינה ובדיקת המקרים החשודים חייבת להימשך. זה ממש חשוב שבעוד שמדינות בעולם מקלות בהגבלות התנועה, הן ימשיכו להיות ערניות לקפיצה במקרי ההידבקות, במיוחד בכל הנוגע להידבקויות במסגרות המיוחדות". כך לפי דיווח ברויטרס.

מספר המאושפזים ירד במיליון

מספר המאובחנים כנושאים את נגיף הקורונה ברחבי העולם עלה למעל ל-3.5 מיליון בני אדם, אולם מספר האנשים המאושפזים כעת בעקבות המחלה, ירד בקרוב למיליון בשבוע האחרון. ברחבי העולם מטופלים כעת 2,132,192 חולי קורונה, ובין המאושפזים כ-50,000 במצב קשה או אנוש. מספר המתים עלה ל-245,243. נתונים אלה דווחו על-ידי 210 מדינות בעולם ופורסמו באתר זה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר