יו"ר ארגון שחקני הכדורסל ניר אלון אומר ל'דבר' כי התגבש בארגון פתרון להחזרת ליגת העל בכדורסל, שיוצג מחר לאיגוד הכדורסל. "אני מציע לפתוח 'דראפט' של שחקנים ישראלים מהליגה הלאומית (שכבר הסתיימה), שכל קבוצה בליגת העל תוכל לבחור שחקנים שישלימו את הסגל במקום השחקנים הזרים. לאחר מכן יקיימו את הליגה באילת או במקום אחר רק עם שחקנים ישראלים".

בתום ישיבה דחופה שקיימו אתמול ארגון שחקני הכדורסל, קראו לשרת הספורט מירי רגב: "אם מחזירים את הכדורגל, יש להחזיר גם את הכדורסל". בארגון הוסיפו "שחקני הכדורסל הישראלים יושבים שבועות בבתים, כמו כולם, ומחכים. חרדים לעתיד הענף, לעתיד המקצועי שלהם". 

יו"ר ארגון שחקני הכדורסל ניר אלון: "מציע לקיים את הליגה באילת, רק עם שחקנים ישראלים"  (צילום: יאיר צוקר)

"אנחנו פשוט רוצים לחזור לשחק. לא משנה איך, העיקר לשחק. רק תגידו מתי ואיפה, בלי כמה – אנחנו נהיה שם, נעלה על מדים ונחזור למגרש" אומר ל'דבר' איתי שגב, שחקן עירוני נהריה וחבר ארגון השחקנים. "אנחנו רואים את כל המשק חוזר לעבודה ורואים אישורים מדי יום כמו לכדורגל, שיש שם המון מאמצים לחזרה לפעילות ואנחנו רוצים גם".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לגבי האופציה של משחק ללא קהל "זה יהיה מבאס לשחק בלי הקהל, אבל אנחנו מאמינים שהקהל יצפה מהבית ויהנה איתנו. אנחנו סומכים על ראשי הקבוצות, האיגוד והמנהלת שיעשו את הכל כדי להחזיר את הכדורסל".