הממשלה תדון היום (שני) באסטרטגיית החזרה לשגרה ובתוכה הקלות נוספות בריאותיות ומשקיות. לקראת הדיון שיתקיים בשעה 16:00 שלח מנכ״ל משרד הבריאות את המלצותיו למעוצה לבטחון לאומי ״משרד הבריאות ממליץ לאפשר ביקורים אצל סבא וסבתא כבר השבוע״, כתב בר סימן טוב. בתוך כך, משרד הבריאות מציע לפתוח עוד השבוע את הפארקים הלאומיים, לאפשר התקהלויות באוויר הפתוח של עד 19 איש ולימודים מסויימים באוניברסיטאות.

עד ה-17 במאי יחזרו חדרי כושר, מסעדות, בריכות, קניונים, ספריות ומוזיאונים לפעילות, עם הגבלות מסוימות. עד ה-31 במאי יוחזרו הלימודים לכל שכבות הגיל, וגם החינוך הבלתי פורמלי.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, קורא למהלך המתוכנן כניסה ל"שגרת קורונה הדרגתית וזהירה" ומזהיר ש"אסור להיכנס לשאננות". הוא מגדיר "נורות אדומות" – סימנים שהמערכת מאבדת את השליטה על קצב והיקף התחלואה, כך שיעלה הצורך לנקוט שוב בצעדים מחמירים כדי לעצור את התחלואה. בין הסימנים: 300 חולים חדשים ביום, הכפלת מספר החולים ב-10 ימים או פחות, 300 חולים קשים, או "נורות אדומות אחרות" שעוד לא ניתן לצפות אותן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

גם משרד האוצר הגיש מכתב המלצה למל"ל עם מתווה לפתיחת המרחבים הציבוריים. המתווה של משרד האוצר שונה מעט מהמתווה של משרד הבריאות, אבל לפי שני המתווים, מרבית הפעילות הציבורית תחזור עד סוף מאי.