באפט מושך השקעות בענף התעופה. חשש מקריסת המניות.

וורן באפט, המשקיע האמריקאי שזכה לכינוי 'האורקל מאומהה' והבעלים של חברת ההשקעות ברקשייר הת'רוויי, הודיע אתמול שימשוך את כל השקעותיו בארבע חברות התעופה האמריקאיות הגדולות, במהלך שעשוי להשפיע על ענף התעופה כולו. "העולם השתנה" היה ההסבר של באפט, שחושש מהפסדים גדולים ואולי בלתי הפיכים בענף התעופה.

על פי הפרסום ברגדיאן, באפט החזיק עד כה בשיעורים גדולים מאד של מניות ארבע חברות התעופה האמריקאיות: 11% ממניות דלתא, 10% ממניות אמריקן איירליינס, 10% ממניות סאוות'ווסט איירליינס, ו-9% ממניות יונייטד איירליינס. הוא מתכנן למכור את כלל אחזקותיו בחברות התעופה, מה שצפוי להביא לקריסה בשווי מניותיהן עם פתיחת הבורסות היום בצהריים.

ארה"ב: 300 מיליון דולר בחודש לרכישת עודפי תוצרת חקלאית שתועבר לנזקקים.

הני יורק טיימס פרסם שהירידה בביקוש למוצרי מזון, כתוצאה מסגירת ענף המסעדות בארה"ב, הובילה לירידה בביקושים של התוצרת החקלאית. חקלאים רבים נאלצו בשבועות האחרונים להשמיד תוצרת עודפת שלא הצליחו למכור. במקביל, המצוקה הכלכלית של אזרחי ארה"ב העניים מביאה רבים מהם לחשוש ליכולתם לשים אוכל על השולחן, והתורים במרכזי הסיוע הולכים ומתארכים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתגובה לכך, משרד החקלאות האמריקאי הודיע שינסה למנוע בזבוז מזון על ידי רכישת עודפי התוצרת מחקלאים, וחלוקתם במרכזי הסיוע. התכנית מתוקצבת ב-300 מיליון דולר לחודש, ומטרתה לדאוג להמשך הכנסתם של החקלאים, ולהגביר את מוצרי המזון הקיימים במרכזי הסיוע.

בריטניה: איגודי עובדים וארגוני מסחר דורשים מתווה סיוע ממשלתי ליום שאחרי הסגר.

ארגוני המסחר הבריטיים, יחד עם איגודי העובדים, קוראים לממשלה להאריך ולהעמיק את הסיוע שניתן לעסקים שנפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה. כך פרסם הגרדיאן. הארגונים גם קראו לממשלה שלהתחייב שלא להסיר בבת אחת את אמצעי הסיוע המיוחד לכשתסתיים תקופת הסגר במדינה, אלא לפרסם מתווה הקלות הדרגתי הכולל המשך סיוע שהולך ופוחת לאורך תקופת זמן ארוכה לאחר סיום המשבר הבריאותי.