שר החינוך רפי פרץ הודיע אמש (שני) כי הלימודים בבתי הספר היסודיים יתקיימו עד ל-9 ביולי ולא מעבר לכך, כפי שסוכם עם הסתדרות המורים. הקייטנות שמקיים משרד החינוך 'בתי הספר של החופש הגדול' יתגברו את הפערים הלימודיים שנוצרו בזמן הקורונה ויתקיימו מאמצע יולי עד אמצע אוגוסט. "המורים נדרשים לעבודה מאומצת ולא שגרתית", ציין פרץ. "בשבועות האחרונים המורים גילו מנהיגות ונרתמו למשימה ונכנסו מתחת לאלונקה, זו הזדמנות לומר תודה גדולה למורים והמורות על עבודתם".​

בתגובה לדברי השר, הנהגת ההורים הארצית דרשה ממנו לשנות את החלטתו ולקיים מתכונת למידה מלאה לאורך כל חודש יולי.

הלימודים בכיתות א' עד ג' ולכיתות י"א וכיתות י"ב אמורים להיפתח הבוקר (שלישי) בכל הארץ פרט למספר רשויות במגזר הערבי. יחד איתם יפתחו באופן סופי כל מוסדות החינוך המיוחד, כולל מערך ההסעות ביחד עם המסגרות לנוער סיכון. למרות הביקורת מצד ההורים, גני הילדים והפעוטונים ייפתחו רק ביום ראשון הקרוב בחלוקה לקבוצות קטנות. תלמידי ד' עד ו' צפויים לשוב ללימודים עד ה-17 במאי. המורים לא ילמדו מעבר ל-9 ביולי ובהמשך חופשת הקיץ יתקיימו 'בתי הספר של החופש הגדול'.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"החזרה שלנו זהירה ומבוקרת", אמר אמש שר החינוך רפי פרץ במסיבת עיתונאים במשרד ראש הממשלה. "היה חשוב לנו בשלב ראשון להחזיר את כיתות א'-ג' כדי לשחרר כמה שיותר מהר את המשק ואת כיתות י"א-י"ב כדי שיתכוננו בצורה מיטבית לבחינות הבגרות". פרץ הדגיש שהחזרה היא עדיין וולנטרית והורים החוששים להחזיר את ילדיהם לא מחויבים בכך.

פרץ אמר כי בימים אלו נערך משרד החינוך לפתיחת הגנים. "דחינו את ההחלטה ליום ראשון הבא כדי שנוכל ללמוד מהפתיחה של כיתות א'-ג'", אמר פרץ. הלימודים בגנים ייפתחו במתכונת של חצאי קבוצות שיילמדו חצי מהשבוע, לפחות לשבועיים הקרובים. תלמידי ד' עד ו' וחטיבות הביניים יחזרו ללימודים בהדרגה בהמשך החודש ולכל המאוחר – עד ה-31 במאי.

עוד ציין השר שנדבך נוסף של החזרה יהיה השילוב של הלמידה הפרונטלית עם הלמידה מרחוק, כאשר שכבה שלא תגיע ללימודים בבתי ספר תמשיך את הלמידה מרחוק כשצוותי ההוראה יגיעו באופן מלא לבתי הספר ויקיימו את הלמידה משם ולא מבתיהם.