בכיר באמזון מתפטר במחאה על פגיעה בניסיונות ההתארגנות של עובדים

טים בריי, סגן הנשיא של אגף הענן באמזון, הודיע על התפטרותו במחאה נגד שורה של פיטורי עובדים בשבועות האחרונים. כך דיווח הניו יורק טיימס. את התפטרותו נימק בריי בפיטוריהם של עובדים שדרשו מהחברה מיגון אפקטיבי יותר מנגיף הקורונה במהלך העבודה בחודש מרץ, ואת פיטוריהם של שני עובדים שהפיצו עצומה הקוראת לחברה להעניק לעובדיה ימי מחלה.

זו לא הפעם הראשונה שבה מואשמת ענקית המסחר ברשת ביחס אגרסיבי נגד ניסיונות עובדיה להתאגד ולשפר את תנאי העבודה שלהם. בריי קרא לצעדים האחרונים של החברה "עדות לתרבות רעילה בחברה" ואמר שהוא "לא מתכוון לשתות או להגיש את הרעל הזה".

עובדי אמזון מפגינים (AP Photo/Bebeto Matthews)

נורוויג'ן אייר זוכה לסיוע מהממשלה

חברת התעופה הנורווגית "נורוויג'ן אייר" זוכה לסיוע בשווי של כמעט מיליארד דולר מהממשלה הנורווגית. על פי הדיווח בגארדיאן הבריטי, החברה הודיעה כבר בחודש מרץ כי ללא סיוע נרחב היא עלולה להידרש לצמצום משמעותי במספר עובדיה, או אפילו להגיע לפשיטת רגל. עם זאת, הסיוע שניתן מהממשלה מגיע עם תנאי – השליטה בחברה תעבור לנושיה, ביניהם הממשלה הנורווגית עצמה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בחירות עם הסכם קיבוצי

צוות הקמפיין של ג'ו ביידן הוא הצוות הראשון של מועמד לנשיאות ארצות הברית שיהיה מועסק במסגרת הסכם קיבוצי. ההפינגטון פוסט מדווח כי בהסכם שנחתם אתמול, עובדי הקמפיין יזכו לשכר מינימלי של 15 דולר לשעה ולתשלום נוסף על שעות נוספות. עובדי הקמפיין חגגו אתמול את החתימה על ההסכם, שיחול על תקופת העבודה שלהם החל מה-1 במאי. "בפעם הראשונה בהיסטוריה, צוות הקמפיין של מועמד לנשיאות של אחת מהמפלגות הגדולות יעבדו תחת הסכם קיבוצי" אמר ג'סי קייס, מזכיר האיגוד.