ליגת העל והליגה הלאומית בכדורגל יחזרו לפעילות בסוף מאי. כך סוכם הערב (ה') בישיבת הממשלה, לאחר שמשרד התרבות והספורט, מנהלת הליגה בכדורגל ומשרד הבריאות סיכמו את המתווה לחזרה. שרת התרבות והספורט, מירי רגב: "זו בשורה גדולה לאוהדים, לשחקנים ולחובבי הספורט הישראלי בכלל. כפי שאמרתי נכריע את העונה על המגרש".

על פי המתווה ליגת תחודש ב-30 במאי ותסתיים ב-7 ביולי. אם שחקן יחלה, כל הקבוצה שלו תיכנס לבידוד של שבועיים. יתקיימו שני משחקים בשבוע והשחקנים יחויבו לחתום על הצהרה לשמירת הבידוד, עם סנקציות למפרים. הליגה תיערך כמובן בלי קהל ועם מספר מצומצם, ככל האפשר, של אנשים באיצטדיון. 

ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל פרסם הבוקר הודעת תמיכה במתווה בה נכתב: "יש לעשות הכל על מנת להשיב את הכדורגל לפעילות העונה בליגות העל והלאומית. זאת במתכונת מוסכמת ומחושבת כדי להחזיר את הענף על שלל העוסקים בו לחיים פעילים, כפי שקורה בהדרגה בכלל המשק. זהו צו השעה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף: "השחקנים כבר מתגעגעים למגרשים ורוצים לחזור לשחק. חשוב לציין שמדובר בהישג חשוב של יו"ר המנהלת שהוביל את המהלך ושל השחקנים שהתגמשו הרבה בשביל לחזור לשחק".

אצטדיון טדי בירושלים. בשלב הזה ללא קהל.(צילום: פלאש90)

נושא החזרת ליגת העל בכדורסל עדיין נמצא בקשיים. ארגון השחקנים יקיים מחר (ה') פגישה דחופה של השחקנים כחלק מהמאבק על החזרת הליגות לפעילות. בפגישה ייטלו חלק שחקנים בכירים מקבוצות הליגה, כאשר הכוונה היא לא לוותר לכל גורם בענף שאינו פועל להחזרת הפעילות.

יו"ר ארגון שחקני הכדורסל ניר אלון: ״אנחנו מחכים למשחקים ומחבקים את השחקן ה-12 שלנו על המגרש – הקהל הנפלא שלנו, ומקווים להיפגש בקרוב. עד אז נתראה על המסכים. הענפים המובילים במדינה – הכדורגל והכדורסל – חייבים לסיים את העונה".