"הההסתדרות דורשת להחמיר את הענישה כנגד כל אזרח אשר יתקוף נהג בעבודתו", אמר לדבר יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, בעקבות תקיפתו של נהג אוטובוס בירושלים השבוע. "כידוע עבודת הנהגות בתחבורה הציבורית היא עבודה קשה מאוד. על מנת להוביל את ציבור משתמשי התחבורה הציבורית בבטחה, נדרשים הנהגים לריכוז מירבי בכבישי ישראל ועל כן חייב לדעת כל אזרח כי במידה ויתקוף נהג הוא ישלם על כל מחיר כבד".

הנהג הותקף ביום רביעי בערב בקו אגד בירושלים ליד קניון פסגת זאב, לאחר שביקש מנוסע שעלה עם כלבו לשים רסן בפיו. הנוסע בתגובה התיר את רצועת הכלב ואפשר לו לתקוף את הנהג. תלונה הוגשה במשטרה. "אנחנו שוקלים את צעדינו עם ההסתדרות, לא נעבור על זה בשתיקה" אמר לדבר יו"ר ועד עובדי אגד ירושלים, חליל שווא.

"הנהגים שלנו מאוד נסערים, ודורשים מענה שיעצור את התקיפות כנגד נהגי האוטובוסים. אירועים כאלה קורים כל הזמן, וחלקם אפילו אינם מדווחים בתקשורת. באגד ירושלים נאלצנו כבר פעמיים להשבית קווים בעקבות תקיפות חמורות כנגד נהגים, ואנחנו לא שומעים שממצים את הדין עם התוקפים. גם כשתופסים אותם אנחנו לא שומעים על ענישה והרשעות. התחושה היא שמשרד התחבורה מזלזל בנו, נותן את הרושם שנהיגה באוטובוס זה מן 'תחביב' שלנו. אנחנו עובדי ציבור, שנותנים שירות לציבור, ומצפים להיות מוגנים". לדבריו שווא הנהג השתחרר הבוקר מבית החולים עם שישה תפרים בפניו ותפרים נוספים ברגליו. "הוא מתאושש, אבל הוא בהלם. בנוסף הנוסע גנב לו גם תיק עם 3000 שקלים. זה מקרה מקומם ומזעזע. עדכנתי באופן אישי את מנכ"לית משרד התחבורה ושלחתי לה את התמונות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השבוע אישרו משרדי האוצר והתחבורה, התקנת מחיצות בין נהגי התחבורה הציבורית לנוסעים, במטרה להבטיח את ביטחונם הפיזי ואת בריאותם בשל משבר הקורונה, וזאת בעלות של כ-30 מיליארד שקלים – נושא שההסתדרות נאבקת עליו מזה תקופה ארוכה. "האיגוד פעל נמרצות מול שר התחבורה הקודם ומנכלי"ת משרד התחבורה הגב' טרנר במטרה להביא להפרדה מוחלטת בין הנהגים לנוסעים" אמר לדבר מזכיר האיגוד הארצי ומחזיק תיק התחבורה הציבורית דורון קרני. "אנחנו שמחים שהלחץ נשא פרי ובימים אלה נמצא המימון להפרדה זו. איגוד עובדי התחבורה יגבה את הנהגים וועדי העובדים בפעולתם למען שמירת בטחונם ובריאותם של הנהגים בישראל בהתאם להחלטת בית הדין המאפשרת זאת. איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הכללית, רואה בחומרה רבה את האלימות כנגד הנהגים".