ספרד מציעה הכנסה בסיסית לכל אזרחי האיחוד האירופי

"האיחוד האירופי של הקיצוצים התקציביים, וחוסר הסולידריות של הצפון עם הדרום – זה לא הולך לשרוד" כך אמר סגן ראש ממשלת ספרד, פבלו איגלסיאס בראיון לפייננשל טיימס, בו חשף את תכנית ממשלתו להוציא לפועל תכנית להכנסה בסיסית מובטחת בספרד.

"יש להבטיח הכנסה בסיסית לכל 450 מיליון אזרחי היבשת. המימון יהיה משותף לכלל מדינות האיחוד". אמר איגלסיאס. לטענתו, מפגן סולידריות שכזה, יכול להבטיח את יכולתם של כלל תושבי היבשת, כולל המדינות שבהן קיימת התפרצות קשה, לצלוח את תקופת משבר הקורונה. "זהו תנאי להמשך קיומו של האיחוד" אמר.

בריטניה עלולה להיכנס למיתון החמור ביותר מזה 300 שנה

הבנק המרכזי בבריטניה פרסם הערכה לפיה התוצר הבריטי עלול לצנוח ב-30% בחצי השנה הראשונה של 2020. הערכה שמציבה את משבר הקורונה כמשבר הכלכלי החמור ביותר מזה 300 שנה. הבנק המרכזי הבריטי הודיע כי הוא מתכונן לגל כישות חדש  של אג"ח ממשלתיות כדי לתמוך בכלכלה. החלטה זו תצא לפעולה ברגע שגל הרכישות הקודם שהתחיל במרץ ומיועד להגיע ל- 200 מיליארד פאונד, יסתיים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

חברות כלכלת החלטורה במשבר

"אובר, ליפט, ואייר בי אנד בי, עומדות לפני משבר קיומי", כך נטען הבוקר בניו יורק טיימס כיממה לאחר פרסום הדוחות הכספיים של שלושת חברות הענק שמציגות הפסדים כבדים.

אייר בי אנד בי, שהייתה אמורה לצאת להנפקה השנה והוערכה בשווי של 31 מיליארד דולר, פיטרה השבוע 1,900 עובדים שהם כ- 25% מכוח העבודה שלה. "אנחנו בטוחים שאייר בי אנד בי תשרוד את המכה, אבל השינויים שאנחנו עושים עכשיו הולכים להיות קבועים" אמר מנכ"ל החברה בריאן צ'סקי.

ההפסדים הכבדים של אובר וליפט מצטרפים למכה נוספת שחטפו החברות, כשבית המשפט במדינת קליפורניה קבע שהן אינן מצייתות להוראה להתייחס לנהגיהם כמועסקים שכירים לכל דבר.