משרדי האוצר, החינוך והשלטון המקומי הגיעו היום (שישי) לסיכום על מתווה הפעלת כלל הצהרונים המופעלים על ידי הרשויות המקומיות ומי מטעמה לגילאי 3-8. הצהרונים יפתחו בכל האשכולות 1-10, בגנים וכן בכיתות א'-ב', בהתאם למודל ההפעלה הקיים היום. לאור זאת, בימים הקרובים תחלנה לפעול המסגרות באופן הדרגתי, בהתאם להיערכות של כל רשות. כל אחת מהן תפרסם באופן מסודר עדכון אודות הרישום ומועד התחלת הפעלה.

לאחר סירוב השלטון המקומי לקבל את מתווה אוצר לפתיחת הצהרונים רק באשכולות 1-5 הוחלט שיועבר שיפוי תקציבי בגין הקטנת הקבוצות, תוך מתן מענה למסגרות של צהרונים גם בגני הילדים בעשירונים 6-10.

הצהרונים יפעלו מתום יום הלימודים בהתאם להרכב הקבוצתי בו מתקיימת הלמידה במסגרת יום הלימודים, ובאותו מתווה הפעלה בהם פעלו עד כה מתום יום הלימודים בגן ובבית הספר. ההורים ישלמו רק בגין הימים בהם ישהו הילדים במסגרת.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"התקדמנו צעד משמעותי לקראת חזרה לשגרה תוך ראייה של טובת המשפחות מתוך התחשבות בנטל הכלכלי הכבד שמגיע לאחר תקופה מורכבת למיליוני הורים", אמר חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי.

ל"ג בעומר

יפה בן דוד, מזכל"ית הסתדרות המורים הנחתה את הגננות שלא לפתוח את הגנים בל"ג בעומר, שחל בשלישי הקרוב. "הבהרנו לא אחת שעובדי ההוראה לא יעבדו יותר מתשעה ימים במהלך חודש יולי", כתבה בן דוד במכתב שנשלח למשרד האוצר אחר הצהריים (שישי).

לטענת הסתדרות המורים האוצר מנסה לנצל את המחווה לכפיית תנאי עבודה שמחוץ להסכם. "החל מיום 19.4 עובדי ההוראה לימדו מרחוק על פי מתווה משרד החינוך. אולי הגיע הזמן שפקידי האוצר ימצאו פתרונות אמיתיים למשבר העמוק של המשק ולא ישקיעו את כל מרצם בניסיון לפגוע בעובדי הוראה".