עובדי מכון התקנים קיבלו שלשום (חמישי) הודעה לפיה בשל משבר הקורונה והשלכותיו, החליטה הנהלת המכון לבצע קיצוץ נרחב בהיקף השעות הנוספות המבוצעות על-ידי עובדי המכון. מגורם במכון התקנים נמסר ל'דבר' כי רכיב השעות הנוספות מהווה מרכיב משמעותי בשכרם של מרבית העובדים.

על-פי ההודעה, הקיצוץ נועד לאפשר למכון להיערך באופן המיטבי לקראת התקופה הבאה, והקיצוץ יחול כבר מיום ראשון הקרוב. במסגרת הקיצוץ לא תתאפשר יותר עבודת שעות נוספות לרבות עבודה בימי שישי, אלא במקרים חריגים ובכפוף לאישור בכתב של מנהל אגף. עוד הבהירה ההנהלה כי ההחלטה מתייחסת לעובדי השעות הנוספות המדווחות ולא לעובדים עם רכיב שעות נוספות גלובלי בשכרם.

אסיפת עובדים במכון התקנים. ארכיון (קרדיט: דוברות ההסתדרות)

מכון התקנים הוא גוף סטטוטורי המעצב וקובע את התקינה בישראל למוצרים ושירותים, תוך אימוץ תקנים בינלאומיים והתאמתם. המכון מבצע בדיקות ומעניק אישורים, תעודות והדרכה. במכון מועסקים כ-1,000 עובדים.​

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ממכון התקנים נמסר: "מכון התקנים הישראלי פועל מתוך אחריות רבה בתקופה מאתגרת זו. בכל תקופת הקורונה, פעל המכון למציאת פתרונות מהירים לבדיקת ציוד, מכשירים ואביזרים מצילי חיים לרווחת המשק ואף עובד לא פוטר או הוצא לחל"ת. בצל השינויים על רקע משבר הקורונה והשלכותיו, המכון מתאים עצמו לרוח התקופה, תוך שמירה על העובדים שהם הנכס החשוב ביותר שלו".